MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Olga Szczechowska, Siedlisko

Olga Szczechowska: Siedlisko. Interwencja w przestrzeń

KOMORA A, MIRT-TER, GAAP KVLT

:audioskopia: #7 MonotypeRec.: KOMORA A, MIRT/TER, GAAP KVLT

WOLNA SOBOTA #7, Toruń – miasto kobiet

Opublikowano: 5 stycznia 2014 Views: 3578 Projekty, Zrób to z nami

WOLNA SOBOTA #7: Toruń – miasto kobiet

Sobota, 18 stycznia 2014
III piętro / Czytelnia / Kino Centrum

Zapraszamy na pierwszą w  tym roku WOLNĄ SOBOTĘ! W programie, oprócz kulinarnych warsztatów z Paletą Smaku i spacerów po wystawach, zaplanowaliśmy także spotkanie z Magdą Wichrowską, autorką świeżo wydanej książki Toruń – miasto kobiet! Gośćmi spotkania będą też bohaterki jej wywiadów, przez autorkę określane mianem kapitalnych kobiet, które kształtują kulturalny i naukowy  pejzaż naszego miasta. Tego wieczoru zapraszamy także na pierwszą odsłonę TRANS-OPERY –  nowego cyklu Kina Centrum, prezentującego toruńskiej publiczności retransmisje najwspanialszych oper w najlepszych światowych wykonaniach! 18 stycznia pokażemy Zemstę nietoperza Johanna Straussa w wykonaniu fantastycznego zespołu Opery Wiedeńskiej.

Czas na WOLNĄ SOBOTĘ!

 

PROGRAM:

/ 15.00 – Zimowe przekąski: warsztaty z autorkami pysznego bloga kulinarnego PALETA SMAKU.
Podczas kolejnych już warsztatów w ramach WS, Kasia i Iza z PALETY SMAKU pokażą, jak wykorzystać sezonowe warzywa w przekąskach i słodko pocieszyć się czymś pysznym w zimowej szarości. Będzie coś na ząb i coś na rozgrzanie. Jak zawsze wyśmienite!
Koszt warsztatów: 10 zł
UWAGA!Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują zapisy pod adresem: paletasmaku@gmail.com

/ 15.30 – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie MIKROUTOPIE CODZIENNOŚCI i EPIDEMIC
UWAGA! Obowiązują zapisy pod adresem: labsen@csw.torun.pl

/ 17.00 – otwarte spotkanie z autorką i bohaterkami książki Toruń. Miasto kobiet w Czytelni
Toruń. Miasto kobiet to zbiór kilkunastu wywiadów z reprezentantkami życia kulturalnego i naukowego Torunia. Przez ostatnich dwanaście miesięcy autorka książki Magdalena Wichrowska spotykała się i rozmawiała z toruniankami o współczesnym kulturalnym pejzażu miasta, o nowych projektach artystycznych i naukowych oraz o miejscu kobiet na artystycznej mapie Torunia. Bohaterkami książki są indywidualistki; barwne osobowości ze świata kultury, sztuki i nauki; wojowniczki; wizjonerki… W dwóch słowach – kapitalne kobiety!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, została zrealizowana dzięki Stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury.

 

BOHATERKI
Katarzyna Lewandowska / historyczka sztuki
Aleksandra Derra & Ewa Bińczyk / Gender Studies
Liliana Piskorska & Martyna Bianka Tokarska / Projekt Podróż
Magdalena Kujawa / dziennikarka
Teresa Stępień-Nowicka & Aleksandra Nowicka / aktorki
Ewa Doroszenko / artystka
Magdalena Hamera / Cafe Draże
Kafka Jaworska / dyrektorka MFF Tofifest
Joanna Czajkowska-Zoń / wokalistka
Katarzyna Jankowska & Joanna Scheuring-Wielgus / Fabryka UTU & Fundacja WIN-WIN
Justyna Bieluch / ACKiS Od Nowa
Karina Bonowicz / pisarka

 

AUTORKA
dr Magdalena Wichrowska / filmoznawczyni, filozofka, dziennikarka. Ex-naczelna „Musli Magazine”, wcześniej związana z wydawnictwem Express Media. Obecnie wykładowczyni w Instytucie Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, kierowniczka Pracowni Kultury Medialnej. Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

 

Podczas spotkania w Czytelni CSW będzie można porozmawiać z bohaterkami i autorką oraz kupić książkę. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Toczko.

 

/ 20.00 – TRANS-OPERA: retransmisja ZEMSTY NIETOPERZA Johanna Straussa
bilety: 25/35 zł

 

18 stycznia Kino Centrum inauguruje TRANS-OPERĘ – nowy cykl, dzięki któremu toruńscy melomani będą mogli oglądać retransmisje najwspanialszych oper w najwybitniejszych światowych wykonaniach! W ramach pierwszej osłony TRANS-OPERY zapraszamy na fantastyczną ZEMSTĘ NIETOPERZA Johanna Straussa w wykonaniu słynnego zespołu Opery Wiedeńskiej. ZEMSTA NIETOPERZA to brawurowa komedia pomyłek – pełna humoru, barwna opowieść o życiu ówczesnego Wiednia, charakteryzująca środowisko bogatych mieszczan i arystokracji, ludzi salonów i interesów. Jest to utwór, który wprowadził Johanna Straussa II do historii teatru muzycznego i który do dziś stanowi jeden z klasycznych wzorców gatunku.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń