MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat audioskopii #4

:audioskopia: #4 Kazuhisa Uchihashi (JP), Michał Górczyński (PL), Origami...

Rzeźba Tulipan przed hotelem Helios

PRZEprojekt: Propozycje dla Torunia 1 | Cezary Lisowski –...

Plakat 4. edycji Wolnej Soboty

Opublikowano: 10 czerwca 2013 Views: 2289 Projekty, Zrób to z nami

WOLNA SOBOTA vol. 4 / Dzień dla kobiet w CSW

Sobota, 22 czerwca 2013, LabSen, Czytelnia, Kino Centrum

Przed nami kolejna, czwarta już WOLNA SOBOTA – dzień, który wszystkie Fajne Kobiety (i Panowie też),  mogą spędzić z dala od zwyczajowej weekendowej krzątaniny, ciekawie i kreatywnie w toruńskim CSW! Klimat zbliżających się wakacji skłonił nas do tego, by tematem przewodnim uczynić w tym miesiącu PODRÓŻE.

W ramach różnorodnego i inspirującego programu zapraszamy na trzecie z kolei warsztaty kulinarne prowadzone przez siostry Radomskie, autorki bloga „Paleta Smaku”. Tym razem Kasia i Iza nauczą Was, jak szybko przygotować kilka przepysznych dań, które można zabrać ze sobą na piknik lub wycieczkę. Będzie jak zwykle smacznie i kolorowo!

Wszystkich, którzy nienawidzą się pakować, zapraszamy na warsztaty organizowania podróży, prowadzone przez wytrawną podróżniczkę Paulinę Matysiak, która na blogu „Bez przewodnika” opisuje swoje (spontaniczne, nieraz dalekie i naprawdę egzotyczne) wojaże. Podzieli się ona swoimi bogatymi doświadczeniami związanymi m.in. z poszukiwaniem tanich biletów lotniczych i organizacją drobnych szczegółów, bez której każda podróż może stać się koszmarem…

Kwestii podróżowania poświęcona będzie także dyskusja tocząca się pod hasłem „Voyage, voyage… Ucieczka od codzienności czy sposób na życie?”. Ideą spotkania będzie pokazanie różnych motywacji, które kierują ludźmi wybierającymi się w podróż: z jednej strony są to cele czysto rekreacyjne, z drugiej – chęć zdobycia wiedzy, poznania innych kultur, wypróbowania własnej odwagi, pokonania słabości…

Na zakończenie – nasz stały punkt programu: jak zwykle darmowy seans filmowy w Kinie Centrum! Tym razem będzie można zobaczyć „W drodze” w reż. Waltera Sallesa – ekranizację legendarnej powieści Jacka Kerouaca, guru pokolenia bitników, które bycie w podróży uczyniło sposobem na życie.

 

Szczegółowy plan:

15.00 – 16.30
„Piknikowe szaleństwo” – warsztaty kulinarne Kasi i Izy Radomskich, autorek pysznego bloga Paleta Smaku: http://paletasmaku.blogspot.com/ (Czytelnia CSW, wstęp: 10 zł, zapisy mailowe: recepcja@csw.torun.pl, liczba miejsc ograniczona!)

15.00 – 16.30
warsztaty organizacji podróży prowadzone przez Pauliną Matysiak – podróżniczkę i autorkę bloga http://bezprzewodnika.pl/ (LabSen, wstęp wolny)

15.30 – 16.30
wędrówka przez prace z kolekcji Sandretto Re Rebaudengo – oprowadzanie po wystawie „Gdy rozum śni” (zbiórka przy recepcji, zapisy mailowe: eduakcje@csw.torun.pl)

17.00 – 18.30
„Voyage, voyage… Ucieczka od codzienności czy sposób na życie?” – dyskusja z udziałem zaproszonych gości (LabSen, wstęp wolny)

19.00 – 21.00
seans filmowy: „W drodze”, reż. Walter Salles (Kino Centrum, wstęp wolny)

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń