MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Info

  • czytelnia
  • Zdjęcie czytelni
    czytelnia
  • czytelnia
  • czytelnia
  • Zdjęcie półki z czasopismami
    czytelnia

Czytelnia imienia Sömmerringów jest przestrzenią usytuowaną na parterze CSW Znaki Czasu w Toruniu, otwartą na obieg i promocję krytycznej wiedzy w zakresie szeroko rozumianej humanistyki. Podstawową funkcją Czytelni jest zbieranie i udostępnianie książek i czasopism zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej. Działalność ta obudowana zostanie poprzez włączenie do niej projektów badawczych, które rozwijane w dłuższej przestrzeni czasu, będą wpływały na atrakcyjność i rozwój tego miejsca (wydarzenia towarzyszące, zbiory).

Czytelnia imienia Sömmeringów jest nowoczesną przestrzenią dystrybucji wiedzy na temat kultury wizualnej – miejscem badań, archiwum i gabinetem osobliwości w jednym. To przestrzeń, która za pośrednictwem liter wyrwie odwiedzających ją czytelników z opatrzonej codzienności.

Prezentujemy książki, które jak pisał Kafka, kąsają nas i żądlą, zmuszają do myślenia. W sali z przyjaznym oświetleniem i wygodnymi meblami gromadzimy wciąż rosnący zbiór publikacji z zakresu sztuki współczesnej i kultury wizualnej, opatrzony funkcjonalnym systemem katalogowania. Zbiór jest rozwijany poprzez kilka porządkujących go kategorii, takich jak: Kultura wizualna i sztuka, Katalogi i monografie oraz Wyspy książek, kompletujące wybrane zagadnienia. Oferujemy czytelnikom czasopisma z całego świata, słowniki, stanowiska komputerowe, zbiór książek cyfrowych oraz wifi, a także wystawy tematyczne i rozmaite wydarzenia okołoliterackie.

CZYTAĆ ŻEBY ŻYĆ!

 

Kontakt:

tel. 56 610 97 24
biblioteka@csw.torun.pl
INFORMACJE PODSTAWOWE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH ZAWARTYCH W KORESPONDENCJI NIEOBJĘTEJ ZAKRESEM ZESPOŁU INNYCH CZYNNOŚCI (klik)

 

Godziny otwarcia Czytelni:

/ poniedziałek: nieczynne
/ wtorek – niedziela: 12.00–18.00

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń