MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

XAOC DEVICES

:audioskopia: #3 XAOC DEVICES

Przeprojekt - Porcje rosołowe, Na owadach

PRZEprojekt: Porcje Rosołowe, Na Owadach

Plakat Wolnej Soboty - Olga Szczechowska

Opublikowano: 15 maja 2013 Views: 1756 Projekty, Zrób to z nami

WOLNA SOBOTA vol. 3 / Dzień dla kobiet w CSW

25 maja 2013 / LabSen, taras, Czytelnia, II i III piętro

Kolejna sobota to WOLNA SOBOTA! Już po raz trzeci zapraszamy do CSW na wydarzenia w ramach cyklu przeznaczonego dla wszystkich Fajnych Kobiet (oraz Fajnych Panów;). Spotkajmy się w przeddzień Dnia Matki, żeby wspólnie poodpoczywać, z dala od odkurzacza, garów, zakupów i krzątaniny sobotniej.

Podobno Matki Polki są genetycznie niezdolne do relaksowania się – spróbujemy przyjrzeć się temu mitowi z różnych punktów widzenia! W programie różne techniki odpoczywania: warsztaty tai-chi, warsztaty kulinarne, warsztaty decoupage, spacery po wystawie CUDA NIEWIDY, dyskusja o słodkim nicnierobieniu i seans ZAKOCHANYCH W RZYMIE Woody’ego Allena.

Zapraszamy na WOLNĄ SOBOTĘ!

25 maja 2013

Szczegółowy program:
/15.00-15.45 oraz 15.45-16.30 – warsztaty TAI-CHI dla początkujących z Pawłem Kotarskim (LabSen lub Taras – w zależności od pogody; zapisy mailowe na adres wolnasobota@expressmedia.pl)

/15.00-16.30 – warsztaty kulinarne COŚ Z NICZEGO, czyli wspólne pichcenie sałatek ze świeżych produktów sezonowych – prowadzone przez Kasię i Izę Radomskie, autorki pysznego bloga kulinarnego Paleta Smaku (Czytelnia; zapisy mailowe na adres: wolnasobota@expressmedia.pl)

/15.00-16.30 – warsztaty decoupage, prowadzenie: Magda Płotka (II piętro CSW – zapisy mailowe na adres wolnasobota@expressmedia.pl)

/16.00-17.00 – spacer po wystawie CUDA NIEWIDY poświęconej modzie (zbiórka przy recepcji; zapisy mailowe na adres wolnasobota@expressmedia.pl)

/17.00-18.30 – SZTUKA ODPOCZYWANIA, czyli dolce far niente po polsku – dyskusja z udziałem zaproszonych gości (LabSen; wstęp wolny)

/19.00 oraz 21.00 seans filmowy: ZAKOCHANI W RZYMIE, reż. Woody Allen (Kino Centrum; wstęp wolny)

 

PARTNEREM WOLNEJ SOBOTY#3 SĄ NOWOŚCI.


W dyskusji SZTUKA ODPOCZYWANIA wezmą udział:

Patrycja W. Germain – instruktorka w toruńskiej Tradycyjnej Szkole Hatha Jogi (http://jogatorun.blogspot.com/), nauczycielka jogi wg. Sivanandy.

Paulina Matysiak – bibliotekarka i mól książkowy. Maniakalnie wysyła pocztówki i cierpi na syndrom pustej skrzynki pocztowej 🙂 Studiowała polonistykę, filozofię i infobrokerstwo. Uwielbia planować różne wyjazdy (mniejsze i większe) i wyszukiwać ciekawe miejsca do zobaczenia. Razem z Pawłem, narzeczonym, prowadzi bloga: www.bezprzewodnika.pl

– opisuje na nim wspólnie wyjazdy.

Ewa Kędzierska – pedagog opiekuńczo-wychowawczy zajmująca się promocją zdrowia, psychopedagog, instruktor rekreacji ruchowej i ćwiczeń psychofizycznych, wykładowca w Krajowym Ośrodku Metodyczno-Szkoleniowym przy TKKF Toruń. Pracuje w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, TKKF-ie oraz w klubie „Sobótka”, gdzie prowadzi autorskie zajęcia relaksacyjne. Prowadziła też badania dotyczące m.in. wpływu aktywności fizycznej na kondycję psychofizyczną oraz świadomość prozdrowotną.

Dyskusję poprowadzi Natalia Waloch-Matlakiewicz – wieloletnia dziennikarka Gazety Wyborczej w Toruniu, obecnie redaktorka „Wysokich Obcasów Ekstra”. Publikowała reportaże m.in. o związkach feminizmu z kościołem, opisywała sylwetki kobiet takich jak Krystyna Skarbek, Mayy Ziyada, Clarisa Pinkola Estes, a także relacje z obozu dla uchodźców na granicy libijsko-tunezyjskiej.
Flickr @Nathalie Babineau-Griffiths

Flickr @Nathalie Babineau-Griffiths

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń