MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

WOLNA SOBOTA #7, Toruń – miasto kobiet

WOLNA SOBOTA #7: Toruń – miasto kobiet

Plakat akcji PRZEprojekt 3.0 szuka współtwórców

PRZEprojekt 3.0 szuka współtwórców!

KOMORA A, MIRT-TER, GAAP KVLT

Opublikowano: 21 stycznia 2014 Views: 2300 audioskopia, Projekty

:audioskopia: #7 MonotypeRec.: KOMORA A, MIRT/TER, GAAP KVLT

sobota, 25 stycznia 2014, godz. 19.00, wstęp wolny!

Kuratorzy cyklu :audioskopia: Rafał Iwański i Rafał Kołacki 

MonotypeRec. to polska wytwórnia o światowym potencjale i zasięgu. Odważnie sięga w świat nowych brzmień elektronicznych, nie zapominając o ciekawych twórcach sceny elektroaktustycznej oraz noise. W swoim katalogu ma albumy zarówno świetnych freejazzowych improwizatorów jak i awangardowych instrumentalistów pokazując szeroką panoramę dźwiękową. Wytwórnia wspiera też polskich artystów, także w poprzez realizacje showcase, jak m.in. w 2013 r. na Unsound Festival w Krakowie czy Donau Festival w Austrii.

www.monotyperecords.com
soundcloud.com/monotyperec 

Podczas prezentacji w CSW w Toruniu wystąpią: trio KOMORA A, duet MIRT/TER oraz solista GAAP KVLT.

 

KOMORA A

Ambient potrafi mieć różne oblicza – czasami jest ciepłą i miłą muzyką tła, innym razem bywa ciężki, mroczny i pełen niepokoju. Formacji Komora A, której członkami są Jakub Mikołajczyk, Karol Koszniec i Dominik Kowalczyk, zdecydowanie bliżej do tej drugiej stylistyki. Muzyka zespołu jest pełna podskórnego niepokoju, głębokich dronów, subtelnych wstawek rytmicznych, dostojnych dźwięków analogowych i modularnych syntezatorów, industrialnych ozdobników i wielopoziomowych struktur dźwiękowych – a to zaledwie kilka z elementów wykorzystywanych przez grupę w celu osiągnięcia własnego, unikatowego brzmienia.

 

MIRT/TER 

Mirt i Ter toną w kablach, generując dość nieprzewidywalną, choć repetytywną elektroniczną tkankę. Przeciwwagą dla powtarzalności, która jest fundamentem ich poszukiwań jest improwizacja. Od lat unikają laptopów i komputerów, skupiając się od jakiegoś czasu na syntezatorach modularnych. Nie ze względu na snobistyczne wielbienie wszystkiego co analogowe – po prostu żadne z nich nie przypomina sobie filmu sf z lat 60., na którym widać byłoby zimne światło monitorów w miejscu setek dźwigni, zegarów i gałek. Niech was jednak nie zwiedzie przestrzeń kosmiczna, Mirt i Ter wolą się taplać w śmietnisku ziemskiej kultury, przekuwając ją na własny dość introwertyczny język.

 

GAAP KVLT 

Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój by za chwilę przemienić go w totalny chaos. Soniczne opium. Kroczy przed czterema potężnymi królami, tak jakby będąc ich przewodnikiem. Wyruszysz za nim?

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń