MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie walentynki w P+K

WALENTYNKI w P+K!

Marina Abramović, Art must be beautiful, artist must be beautiful, 1975

Kawa z pieprzem 6: ból i starość | już...

Plakat Teatr Rysowania

Opublikowano: 15 lutego 2011 Views: 1812 Pokój z kuchnią

TEATR RYSOWANIA, AKT III, Tajemnica ciała…

czwartek, 15 grudnia, godz. 19.00, Pokój z kuchnią

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sztuki żywej, gdzie moment tworzenia i przedstawienia zlewają się w jedno, gdzie efekt twórczego działania jest wypadkową tego, co dzieje się w momencie kreacji! Zapraszamy na niecodzienne widowisko artystyczne Teatr rysowania – teatr rysunku w formie performance’u, który jest kreacją świadomego przypadku istnienia człowieka z koincydencją procesu rysunkowego, jego kreatywnej współzależności od relacji z odbiorcą. Obserwator staje się mentalnym twórcą, zanurza się w problematykę obrazu i akt tworzenia.

+ Ty S.A. m Wy Bier ASCH +

Xavier Bayle jest hiszpańskim artystą, aktualnie mieszkającym w Polsce. Jego prace zahaczają o problemy, które dotyczą ludzi i zwierząt, zajmuje się zarówno rysunkiem, malarstwem, fotografią jak i poezją, sztuką performance czy instalacją.  xavierbayle.republika.pl
Łukasz Wodyński zajmuje się głównie sztuką figuratywną, interesuje go człowiek. W jego pracach dominuje cielesność, ale przez kolor, farbę, stara się poruszać także problemy głębsze, egzystencjalne. Budując pojedyncze sytuacje, osoby, gesty, zagłębia się w tajemnicę i alchemię istnienia, w to, co materialne i ponadczasowe.
Jarosław Pijarowski polski twórca awangardowy (fotografia, poezja, muzyka, performance) wykładowca i animator kultury, mieszkający w Anglii i Polsce. W latach 2004-2005 jako Ambasador Regionu reprezentował województwo kujawsko- pomorskie na terenie Wielkiej Brytanii. Honorowy Kustosz Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy. Prace jego znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i wielu krajach UE między innymi: Niemiec, Szwecji, Estonii oraz Wielkiej Brytanii i Gwadelupie.

http://www.myspace.com/lucaswodynski
http://xavierbayle.republika.pl/
http://lesartes.com.pl/?p=738

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń