MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat Fizjologia smaku

Fizjologia Smaku – RASA: Smak dźwięku

Plakat Teatr Rysowania

TEATR RYSOWANIA, AKT III, Tajemnica ciała…

Zdjęcie walentynki w P+K

Opublikowano: 8 lutego 2011 Views: 1318 Pokój z kuchnią

WALENTYNKI w P+K!

W najbliższy poniedziałek, 14 lutego, zapraszamy wszystkich tych, którzy zwykli chodzić z książką, na alternatywne obchody Święta Zakochanych w Pokoju z kuchnią! Po raz pierwszy w Toruniu będzie można wziąć udział w akcji Zjednoczenia Czytelniczego, którego członkowie dają wyraz swojej miłości do literatury w wielu polskich miastach. Zapraszamy wszystkich wraz z ich ukochanymi książkami! Start o 19.00, czytamy przy herbatce do 19.30:)

Zjednoczenie Czytelnicze to nieformalna grupa czytelników książek, którzy cyklicznie spotykają się w wybranych przestrzeniach miejskich i podczas tychże spotkań na stojąco, w przysiadzie, w milczeniu, bez wstydu, z należnym skupieniem czytają książki. Do tej pory czytelnicze flash moby odbyły się już parokrotnie w Trójmieście, a także w Londynie, Lublinie, Krakowie i w Warszawie, gdzie wspólne czytanie praktykowano przed wejściem do siedziby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak piszą o sobie członkowie Zjednoczenia:

Miłością do czytelnictwa pragniemy zarażać innych, a tym, którzy słowa kochają, chcemy pokazać, że nie są sami. Sięgamy po najprostsze środki. Od pół roku, niemal co miesiąc bierzemy do ręki książkę i wychodzimy z nią między ludzi. O określonej porze przystajemy w miejscu, niekiedy na ulicach miast pulsujących życiem, niekiedy na pustej plaży, jednocząc się z innymi w cichej półgodzinnej lekturze.

Ta wspólnotowość, to zjednoczenie, to wyjście z domów jest dla nas bardzo istotne. Dzięki temu prostemu, acz wymownemu gestowi pragniemy zasygnalizować sobie nawzajem, że jesteśmy i że łączy nas wspólna postawa troski o przyszłość.

Po raz pierwszy Zjednoczenie Czytelnicze zasygnalizowało swoją obecność w czerwcu 2010r. w przestrzeni miasta Sopot. Teraz pragniemy rozprzestrzenić jego wpływ na inne miasta. Pragniemy by jak najwięcej osób jednoczyło się z nami w akcie czytania.

Pomysłodawcą Zjednoczenia jest Andrzej Urbański, założyciel Spółdzielni Literackiej i redaktor naczelny kwartalnika literackiego kzo. (Korespondencja z Ojcem)
Pierwszymi uczestnikami Zjednoczenia były osoby związane ze Spółdzielnią i tymże magazynem.

Zapraszamy!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń