MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat promujący konferencję

KONFERENCJA NAUKOWA: Rehabilitacja wyobraźni. Polska architektura wnętrz 2. połowy...

Uczestnicy Rezydencji Artystycznej Locis

LOCIS 2

Locis

Opublikowano: 30 czerwca 2014 Views: 2465 Locis, Projekty, Sztuka

LOCIS – międzynarodowy program rezydencyjny dla artystów

Toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu (csw.torun.pl) wraz  z Wydziałem Sztuki przy Radzie Hrabstwa Leitrim oraz Botkyrka Konsthall w Sztokholmie inicjuje drugą edycję LOCIS –  programu rezydencji artystycznej i wymiany kulturalnej między Polską, Irlandią i Szwecją. Do 6 czerwca czekamy na zgłoszenia od młodych artystów (po studiach) – wszystkie szczegóły znajdą Państwo w załączonych formularzach w języku angielskim – znajomość tego języka jest jednym z warunków uczestniczenia w projekcie.

LOCIS to projekt, w ramach którego chcemy dzielić się wiedzą oraz stworzyć młodym artystom warunki do współpracy niezależnie od miejsca zamieszkania, a także umożliwić im nawiązywanie twórczych kontaktów oraz dialogu z uznanymi na świecie artystami/architektami, którzy również wezmą udział w projekcie. Do każdej edycji program rezydencji zapraszani będą młodzi artyści z Polski, Szwecji i Irlandii. Mimo tego, że programy rezydencji i programy badawcze, organizowane przez trzy współpracujące ze sobą instytucje – Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Botkyrka Konsthall w Sztokholmie oraz Centrum Rzeźby Leitrim w Manorhamilton, są od siebie niezależne, łączy je wspólne zainteresowanie kwestiami dotyczącymi przestrzeni oraz tego, w jaki sposób jest ona wykorzystywana/przetwarzana przez ludzi.

W drugiej edycji projektu kolejne grupy uczestników prowadzone będą przez Aleksandrę Wasilkowską ( rezydencja w Botkyrka Konsthall, Sztokholm, Szwecja), Seamusa Nolana (rezydencja w CSW Znaki Czasu w Toruniu ) i przez  Johana Thurfjell’a (rezydencja w The Dock w Carrick on Shannon, z Wydziałem Sztuki przy Radzie Hrabstwa Leitrim w Irlandii).

Do 6 czerwca czekamy na zgłoszenia artystów. Po zapoznaniu się z projektami artystów prowadzących tegoroczne rezydencje i wypełnieniu formularza, prosimy o przesłanie wniosku wraz z CV i foto/videodokumetacją własnych prac artystycznych na adres podany w formularzu. niezależnie od kraju, w którym uczestnicy chcą odbywać rezydencje, wnioski zgłasza się na adres partnera polskiego, czyli CSW w Toruniu: ewelina.czajkowska@csw.torun.pl

Szczegółowy opis projektu,a także informacje o ubiegłorocznej edycji LOCIS: www.locis.eu

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń