MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

21.03.2018 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „L’invité/Gość”

Sztuka o wolności. „Sztuka Legionów Polskich”

Opublikowano: 11 marca 2018 Views: 1678 Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Najpierw zadbaj o treść

Najpierw zadbaj o treść #3: Emocje w rapie

Kiedy: 15 marca (czwartek), godz. 18.00

Tylko emocje mówią prawdę dla mnie” – jak polscy raperzy opisują uczucia?

Podczas trzeciego spotkania z cyklu Najpierw zadbaj o treść!, przyjrzymy się tekstom, w których polscy raperzy próbują opisać swoje emocje i uczucia. Prześledzimy zarówno kawałki delikatne i osobiste, jak i takie, które dotyczą ciemniejszej strony ludzkiej natury.

 
Rap z założenia ma być szczery, bezkompromisowy i oparty na własnych doświadczeniach. Jest w Polsce kilku raperów, którzy trzymają się tej myśli i potrafią w świetny sposób opisać radość po osiągnięciu sukcesu, rozczarowanie postawą społeczeństwa czy ból po stracie kogoś bliskiego.
 

Podczas spotkania posłuchamy kawałków niosących ze sobą duży ładunek emocjonalny, jednak unikniemy infantylności i niepotrzebnej gry pozorów. Analiza tekstów i odsłuch wybranych kawałków pomogą lepiej zrozumieć, „co autor miał na myśli” oraz mogą przyczynić się do dyskusji na sali (zachęcamy!).

Zapraszamy zarówno sympatyków rapu, jak i osoby, które z tym gatunkiem muzyki nie mają zbyt wiele wspólnego.

 

Prowadzenie:

Piotr Paczkowski – student dziennikarstwa oraz wieloletni współpracownik Radia Sfera UMK. Od kilku lat prowadzi audycję „Sekcja Rap”, poświęconą tekstom zawartym w rapie. Ma na swoim koncie wiele wywiadów przeprowadzonych z przedstawicielami polskiej sceny rapowej. Prowadził także cykl spotkań „Słowo. Rytm. Rap. Więcej niż myślisz.”
 
Wstęp wolny!

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń