MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Świąteczne dni i godziny otwarcia

Wyprawa w głąb sztuki: Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki

Opublikowano: 2 stycznia 2024 Views: 356 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Otwarte Konsultacje Filmowe, czyli I Slam Filmowy w Kinie Centrum

Czwartek 4 stycznia, godz. 18.00

Wstęp wolny!

Masz pomysł na film? Jesteś w trakcie realizacji filmu? Chcesz pokazać roboczą wersję swojego filmu na ekranie kina? Przedstaw swój projekt! To może być idea jakiejś sceny, scenariusz w trakcie pisania, nakręcone fragmenty, prawie ukończony lub już gotowy film… Fabuła, dokument, animacja czy teledysk – zapoznamy się z każdą formą. Zapraszamy na otwarte konsultacje filmowe, czyli eksperymentalny slam w kinie. Spotykamy się, by wspierać, służyć radą i pomagać rozwiązywać twórcze, produkcyjne czy techniczne problemy. Nie rywalizujemy, lecz integrujemy się. Urządzamy kreatywną burzę mózgów w gronie osób z mniejszym lub większym doświadczeniem w profesjonalnej pracy nad materiałami audiowizualnymi. Jeśli jesteś artystyczną duszą pragnącą opowiadać historie poprzez ruchome obrazy, to dołącz do nas! Podziel się z nami swoją wizją i wiedzą. Przyjdź także, jeśli chcesz tylko posłuchać – może nasze rozmowy będą dla Ciebie inspiracją.

Uwaga, w ramach I Slamu Filmowego zaprezentujemy również pracownię multimedialną w nowo otwartej części CSW Toruń.

Czekamy na zgłoszenia poprzez kwestionariusz dostępny w Formularzach Google.

Konsultanci I Slamu Filmowego:

Julia Libera – absolwentka Produkcji Filmowej i Telewizyjnej spec. Teledysk i Film Artystyczny na Buckinghamshire New University w Anglii. W latach 2021-2022 pracowała jako montażystka największego niezależnego kanału w Wielkiej Brytanii – Talking Pictures TV. Obecnie pracuje jako Motion Graphics Designer w dziale marketingu BNU. Realizatorka teledysków i krótkich form wizualnych. Założycielka dwóch grup filmowych.

Martyna Wenda – ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szkołę Filmową Wajda School & Studio, a także Sztukę Mediów i Edukację Wizualną, spec. Multimedia i Fotografia na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka Academia Artium Humaniorum w dziedzinie nauk o sztuce. Zajmuje się fotografią oraz filmem dokumentalnym. Autorka krótkich form filmowych i teledysków. Koordynowała festiwal fotografii analogowej Vintage Photo Festival. Kuratorka wystawy i warsztatów Sandro Millera. Współpracuje z Fundacją ZW/ Archiwum Natalii LL.

Mikołaj Borys – członek Bydgoskiej Kroniki Filmowej, zadebiutował w 2021 roku swoim filmem krótkometrażowym Szaman na drzewie. W wieku 20 lat zaczął pracować na Buckinghamshire New University w dziale marketingu jako osoba odpowiedzialna za produkcję filmów promocyjnych dla Uniwersytetu. Jego prace pojawiły się na stronie London Fashion Week, współpracował ze Stowarzyszeniem Filmforum w produkcji relacji z Festiwali filmowych.

Radosław Osiński – doktor nauk humanistycznych. Absolwent polonistyki na UMK w Toruniu. Krytyk filmowy, filmoznawca. Zwycięzca I edycji Konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” portalu Filmweb.pl (2011). Zdobywca Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2013). Wykładowca akademicki na Wydziale Humanistycznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współredaktor (wraz z Anną Osmólską-Mętrak) polsko-angielskich publikacji „David Cronenberg. W oczach krytyków filmowych” (2016) oraz „David Lynch. Polskie spojrzenia” (2017) – nominowanej do nagrody PISF w kategorii książka o tematyce filmowej. Nagrodzony dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury (2018). Absolwent Camerimage Film School. Producent, reżyser, scenarzysta, montażysta.
Kurator kina w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń