MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Praca w CSW!

Wystawa / Kolekcja CSW. Nabytki 2023

Opublikowano: 16 stycznia 2024 Views: 299 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

LĘK – pokaz specjalny i spotkanie z aktorką Martą Nieradkiewicz

Kiedy: 25 stycznia (czwartek), godz. 18.00 – pokaz filmu, od ok. 19.40 – spotkanie

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na pokaz specjalny filmu „Lęk” i spotkanie z aktorką Martą Nieradkiewicz!

Dwie siostry (w ich rolach Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz) wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich. Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Marta Nieradkiewicz – aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. W latach 2008–2012 występowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, w latach 2012–2013 w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Od roku 2013 aktorka Starego Teatru w Krakowie. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za kreacje filmowe i teatralne, między innymi Nagrody za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Płynące wieżowce na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nominacji do Polskiej Nagrody Filmowej (Orła), Złotej Maski za żeńską rolę w spektaklu Bracia i siostry w reżyserii Mai Kleczewskiej czy Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Wybrane role filmowe i serialowe: Płynące wieżowce (2013), Zjednoczone stany miłości (2016), Kamper (2016), Dzikie róże (2017), Ultraviolet (2017–2019), Otwórz oczy (2021), Kobieta na dachu (2022), Wielka woda (2022).

Bilety na film w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny (KLIK).

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń