MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

The Key to Connection

Warsztaty rysunku modowego

Opublikowano: 17 września 2021 Views: 647 Czytelnia, Książki, Strona główna

„Kalimera. Grecka kuchnia radości” – spotkanie autorskie i wspólne gotowanie z Dionisiosem Sturisem

Kiedy: 28 września (wtorek), godz. 18.00
 
Dionisios Sturis po raz kolejny zagości w CSW! Tym razem wspólnie odkrywać będziemy sekrety najlepszych greckich potraw słuchając barwnych opowieści o Grecji i jej mieszkańcach. „Kalimera. Grecka kuchnia radości” to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w piękną opowieść o rodzinie i miłości do gotowania. Rozmowie towarzyszyć będzie wspólne gotowanie!
Planujemy również filmową grecką niespodziankę na ten dzień – szczegóły wkrótce!
 
Dionisios Sturis – urodzony w Grecji, wychowany w Polsce. Dziennikarz i pisarz, przez wiele lat związany z radiem TOK FM, gdzie zajmował się polityką zagraniczną. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz trzech książek reporterskich opowiadających kolejno o współczesnej Grecji („Grecja. Gorzkie pomarańcze”), wyspie Man i miejscowej Polonii („Gdziekolwiek mnie rzucisz…”) oraz greckich i macedońskich uchodźcach, którzy w latach 40. i 50. XX wieku znaleźli się w Polsce („Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”). Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Mieszka w Brukseli.
 
Prowadzenie: Anna Kompanowska
Gdzie: Czytelnia CSW i transmisja online (Facebook Centrum Literatury CSW)
 
Wstęp bezpłatny – liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: biblioteka@csw.torun.pl
 
Partnerem wydarzenia greckiego jest firma GRECJA DLA CIEBIE prowadząca sklep Greckie Delikatesy – www.greckie-delikatesy.pl
 

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń