środa, 16 października, godz. 18.00, Czytelnia CSW
Temat 1: Kryzysy w Social Media
Temat 2: Technofobie – rozmowy na krawędzi internetu
Kryzysy w Social Media
„Światowe kryzysy w social media” podróż przez nieznane zakamarki internetu w poszukiwaniu wyjątkowych kryzysów z całego świata. Będziemy podróżować aż do Australii, przemierzymy USA, zajrzymy do różnych krajów Europy – wszystko, żeby przekonać się czy da się uchronić przed nieuchronnym!
Monika Czaplicka
w branży social media działa od 7 lat. Specjalizuje się w marketingu szeptanym i WOMM oraz przygotowywaniu strategii marketingowych. Od kilku lat jest związana z portalem Socjomania.pl. Jej interesujące wystąpienia na konferencjach branżowych cieszą się powszechnym uznaniem. Wykształcenie socjologiczne, zdobyte w trakcie studiów w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, umożliwia jej analizowanie danych i obserwowanie sieci z ciekawej perspektywy. Pracuje dla klientów z różnych dziedzin, ale jej fascynacją pozostają wyzwania, takie jak kryzysy. Prowadzi fanpage „Kryzysy wybuchają w weekendy„, bloga czaplicka.eu, gdzie pisze o zagwozkach i kotkach, a w listopadzie wyjdzie jej debiutancka książka „Zarządzanie kryzysem w social mediach” nakładem wydawnictwa Helion.
Technofobie – rozmowy na krawędzi internetu
Czego dowiedzieliśmy się od Snowdena i Chelsea Manning? Dlaczego po ujawnieniu PRISM nadal korzystamy z platform społecznościowych i innych usług wielkich korporacji? Dlaczego z okazji debaty na temat ACTA wyszliśmy na ulice? Za co dziś płacimy w sieci? Słyszeliście o New World Order? Czytaliście książkę autorstwa Cohena i Schmidta? Oglądacie Max TV? Kupicie Google Glass?
Odpowiedzi na te pytania mogą prowadzić do zaskakujących, a nawet niekomfortowych wniosków. Niejednokrotnie pomija się te pytania używając wygodnych tagów, takich jak „teorie spiskowe”. Kto wymyśla tagi i kto dystrybuuje? W trakcie mojego wystąpienie pragnę przedstawić kilka przemyśleń dotyczących rozwoju technologii i Internetu, a przede wszystkim ich wpływu na użytkowników.
Maciej Pokornowski a.k.a FLU
doktorant językoznawstwa na UMK, naukowo interesuje się kognitywistyką, neuro- i psycholingwistyką oraz ewolucją języka. Poza-naukowo postmodernizmem, technologią, myślą lewicową. Wokalista, dj, geek!
Partner spotkania:
Tags: dla dorosłych, SIM, spotkania i prelekcje