MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Piotr Sarzyński

Jak pisać o sztuce? Spotkanie z Piotrem Sarzyńskim

Rafał Bryndal

Literaci po godzinach / Spotkanie z Rafałem Bryndalem

Opublikowano: 12 grudnia 2014 Views: 1104 Czytelnia

13–14.12.2014 Weekend w Czytelni

Za nami kilka szalenie interesujących spotkań (wtorkowe z Renatą Dąbrowską, środowe z Dariuszem Brzostkiem oraz czwartkowe z Piotrem Sarzyńskim), a przed nami kolejne nie mniej ciekawe wydarzenia.

Już jutro, w sobotę 13 grudnia zapraszamy do Czytelni na maraton pisania listów organizowany w całej Polsce przez Amnesty International. Jak co roku wszyscy chętni będą mieli okazję wyrazić swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka na świecie poprzez wysyłanie apeli do władz oraz świadectwa solidarności z poszkodowanymi. Maraton rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 24.00.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na facebookowym profilu toruńskiego oddziału AI oraz na stronie organizacji: amnesty.org.pl.

 «««« »»»»

Tego samego dnia o godzinie 12.00 rozpocznie się kolejna odsłona otwartych, cyklicznych spotkań organizowanych przez Koło Naukowe Krytyków Artystycznych UMK. Tym razem dyskusja będzie dotyczyć książki Georgesa Didi-Hubermana zatytułowanej Obrazy mimo wszystko. Autor, którego głównym przedmiotem badań jest teoria obrazów, za punkt wyjścia dla rozważań prowadzonych w tej książce wybrał fotografie dokumentujące proces zagłady w Auschwitz, a rodzące się z namysłu nad tym zagadnienia podejmują pytania o zaufanie obrazom, ich sens i prawomocność. W swoich rozważaniach autor posługuje się warsztatem filozofa.

Ponieważ w Czytelni będzie trwał w tym czasie maraton pisania listów, spotkanie odbędzie się w przyjemnej przestrzeni Cafe pARTer.

«««« »»»»

Natomiast w niedzielę 14 grudnia, o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy na prezentację Polska opera w XXI w. Między eksperymentem a rytualnym teatrem dźwięków przygotowaną w ramach projektu Słuchalnia. Muzyczne znaki czasu przez Marię Majewską – absolwentkę Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, studentkę w Katedrze Muzykologii UAM (specjalizacja operologiczna), która współpracowała przy organizacji licznych festiwali festiwali: Probaltica (Toruń), Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, Interakcje – Sztuka Młodych (Poznań), Musica Polonica Nova (Wrocław) oraz konferencji naukowych: Musica Practica, Musica Theoretica (Poznań).

Więcej informacji o projekcie Słuchalnia organizowanym pod kuratelą Małgorzaty Burzyńskiej przez Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Megafon można znaleźć stronie internetowej magazynu Menażeria: menazeria.eu.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń