MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Październikowe wydarzenia w Czytelni!

WOJNA GWIAZD – pokaz specjalny i spotkanie z twórcami

Opublikowano: 2 września 2019 Views: 1339 Galeria kolekcji CSW, Strona główna

Galeria Kolekcji CSW: Piotr Krzymowski, Wyszukiwarki

Kurator: Mateusz Kozieradzki — opiekun merytoryczny kolekcji CSW

W przestrzeni hallu toruńskiego CSW przygotowana została galeria kolekcji CSW. Jest to przestrzeń, która ma charakter wystawy stałej z cyklicznie zmieniającymi się dziełami. Co trzy tygodnie na ścianie pojawiać się będzie nowy obiekt pochodzący z wieloaspektowej kolekcji sztuki CSW.
Kolekcja CSW gromadzona jest od początku istnienia instytucji. Tworzą ją obiekty o różnym charakterze: od klasycznych jak malarstwo czy rzeźba po obiekty o charakterze efemerycznym. Projekt ma przybliżyć widzom zbiory, które mimo, iż znajdują się w Toruniu, oprócz wystaw czasowych, na których są prezentowane, zwykle przechowywane są w magazynie.

Kolejną odsłoną prezentacji kolekcji jest praca Piotra Krzymowskiego

Wyszukiwarki to wideo, które analizuje najważniejsze wyszukiwania ludzi w internecie. W czasie wpisywania pierwszych słów tytułowe wyszukiwarki podpowiadają najpopularniejsze wyszukiwania, ujawniając prawdę o użytkownikach sieci. Artysta przygląda się tu współczesnym zainteresowaniom i pragnieniom anonimowych ludzi. Praca zwraca uwagę na jedynie pozorną anonimowość w sieci. Ujawnia w prosty sposób możliwości wyszukiwarek do zbierania danych. Dzieło to jest świetnym dokumentem naszych czasów.

Piotr Krzymowski, Wyszukiwarki, wideo, 1/3 + 2AP, 29 minut, 2018

Piotr Krzymowski
(urodzony w 1989 roku). Ukończył Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie, gdzie mieszka i pracuje. Twórczość artysty skupia się głównie na obserwacji otaczającego go świata z wyraźnym zainteresowaniem mediami społecznościowymi, internetem (ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń niesionych przez współczesną technologię) i starymi czasopismami. Jego prace prezentowane były podczas wielu wystaw w Polsce i poza granicami kraju.

Zakup ze środków własnych (2019)

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń