MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie autorskie z Piotrem Macierzyńskim

Zdjęcie - kobieta z beczką

Światowy Dzień Wody 2014: spotkanie „Spragnieni” i akcja „Z...

Logotyp SIM Toruń

Opublikowano: 11 marca 2014 Views: 915 Czytelnia

SIM Toruń: Kulturalny mobile + Startup Nations

czwartek, 13 marca, 19:00, Czytelnia

TEMAT 1
Kulturalny mobile w instytucjach i poza nimi

Instytucje kultury coraz częściej widzą swoją szansę w dotarciu do publiczności poprzez wykorzystanie technologii mobilnych. Celom promocyjnym i edukacyjnym służą nie tylko natywne aplikacje mobilne pisane specjalnie na potrzeby instytucji ale także serwisy już funkcjonujące, posiadające swoich użytkowników. Podczas prezentacji opowiem o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem firmy projektującej rozwiązania mobilne dla instytucji kultury i tworzeniem aplikacji DailyArt.

Zuzanna Stańska – historyk sztuki, właścicielka firmy Moiseum zajmującej się tworzeniem rozwiązań związanych z nowymi technologiami w muzeach i instytucjach kultury. Tworzy edukacyjne aplikacje mobilne popularne na całym świecie, z których największy zasięg zyskało DailyArt. Organizatorka ogólnopolskiej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki oraz warszawskich spotkań muzealników Metamuzeum. Prezes Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorka bloga poświęconego technologiom w muzeach technoatmuseo.com. Regularnie pisze o nowych technologiach w wielu serwisach internetowych, m.in. na muzealnictwo.com.

TEMAT 2
Startup Nations. Czyli jak się rozwinie rynek startupów w Polsce.

Mam startup czy robię startup? O tym jak rozwija się polska scena inkubatorów oraz o tym gdzie polska scena startupowa będzie już niebawem opowie Łukasz Ozimek – pomysłodawca i dyrektor Exea Smart Space, nowopowstającego inkubatora dla toruńskich startupów. Zawodowo od lat związany z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Toruńskim Parkiem Technologicznym. Zaangażowany w powstanie i rozwój nowoczesnego centrum przetwarzania danych Exea Data Center. Twórca toruńskiego oddziału Studenckiego Forum Business Centrum Club oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Toruniu.

Łukasz Ozimek
Exea Smart Space Toruń

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń