MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Fragment książki

CO W KSIĄŻCE PISZCZY?

Słuchalnia - plakat

Spotkanie z Blanką Dembosz i Mateuszem Ryczkiem na temat...

Zdjęcie promujące spotkanie

Opublikowano: 19 grudnia 2013 Views: 1215 Czytelnia

SIM Toruń: Czy możemy obejść się bez Google?

czwartek, 19 grudnia, godz. 19.00

Jeśli otwierasz lodówkę i Google już tam jest – sprawdź czy możesz się bez niego obejść! Pokażemy jak Google wpływa na nasze życie – kiedy jest niezbędny, a kiedy można się skutecznie bez niego obejść. Przedstawimy kilka użytecznych serwisów i usług oraz porozmawiamy z pewną znaną noblistką. 

Czy możemy obejść się bez Google?

Przemysław Krysiński
W Pracowni Metod Komputerowych Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK jestem zatrudniony od 2007 roku. Jestem absolwentem kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo (specjalność: informacja naukowa). Moja praca magisterska dotyczyła zjawiska e-government i projektu Wrota Polski. Obecnie moje zainteresowania skupiają się wokół nowych technologii, grafiki komputerowej, wdrażania rozwiązań e-learningowych oraz systemów zarządzania treścią (CMS).

Od kilku lat pracuję w zespole odpowiedzialnym za aktualizację i tworzenie treści szkoleniowych kursu e-learningowego BIBWEB – przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez Fundację Bertelsmanna, Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie, Komisję Wydawnictw Elektronicznych SBP EBIB oraz Instytut INiB UMK. Równolegle współpracuję z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która jest odpowiedzialna za wdrażanie w Polsce Programu Rozwoju Bibliotek. Na potrzeby tego przedsięwzięcia, przy udziale Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Billa i Mellindy Gates, powstał specjalistyczny, 3-modułowy kurs e-learningowy LOGIN: BIBLIOTEKA. Jestem współautorem treści szkoleniowych oraz pełnię w nim rolę tutora.

Dodatkowo zajmuję się tworzeniem stron internetowych, materiałów reklamowych (ulotek, bannerów, prezentacji reklamowych) oraz prowadzę warsztaty multimedialne.

 

Natalia Pamuła-Cieślak
Jestem absolwentką informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Moje prace dyplomowe (licencjacka i magisterska) związane były ściśle z badaniami wyszukiwarek internetowych. Od 2003 r.  jestem zatrudniona w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii UMK, obecnie jako adiunkt. W 2011 r. obroniłam pracę doktorską pt. Ukryty Internet jako przedmiot edukacji informacyjnej. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół wyszukiwania informacji i oceny jej jakości, edukacji informacyjnej użytkowników Internetu, nowych technologii w przekazywaniu, wyszukiwaniu i zarządzaniu informacją (semantyka, wizualizacja, nowoczesne interfejsy użytkownika).

W latach 2007-2010 byłam współautorką treści w kursie e-learningowym BIBWEB (przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Fundację Bertelsmanna, Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie, Komisję Wydawnictw Elektronicznych SBP EBIB oraz Instytut INiB UMK). Jestem także współinicjatorką, współautorką oraz tutorką w kursie e-learningowym dla bibliotekarzy Login: BIBLIOTEKA (realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, przy udziale Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Billa i Mellindy Gates).

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń