MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Fragment plakatu

XX Toruński Festiwal Książki w CSW

Zdjęcie promujące

O fotografii / Spotkanie z Renatą Dąbrowską, laureatką GRAND...

Zdjęcie Moniki Małkowskiej

Opublikowano: 2 grudnia 2014 Views: 1136 Czytelnia

Jak pisać o sztuce w gazetach codziennych? Spotkanie z Moniką Małkowską

czwartek, 4 grudnia, 18:00, Czytelnia CSW


4 grudnia zapraszamy na spotkanie z jedną z najbardziej wpływowych i charakterystycznych dziennikarek i krytyczek sztuki, znanej publiczności dzięki recenzjom w Rzeczpospolitej i magazynach branżowych, a także z programów telewizyjnych i radiowych, w których ze swadą i erudycją komentuje najciekawsze zjawiska z zakresu współczesnej kultury. W Czytelni CSW spotka się z publicznością, żeby opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wieloletnią pracą dla czołowych polskich mediów. Nasz gość opowie o tym, jak pisać o sztuce najnowszej tak, aby uniknąć hermetycznej nowomowy, nie popadając zarazem w banał tabloidów, czyli jednym słowem – językiem krańcowej jasności.

Monika Małkowska – krytyczka sztuki, publicystka i popularyzatorka kultury, zainteresowana różnymi obliczami kultury wysokiej i popularnej oraz wzajemnymi relacjami pomiędzy nimi. Od czasu polskiej transformacji zajmuje się pisaniem i mówieniem o sztuce i szeroko ujętej kulturze.

Obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości i obyczajów. Autorka programów edukacyjnych, wykładowczyni. Absolwentka warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki Warsztatowej (dyplom 1975). Wykładała na Europejskiej Akademii Sztuk i w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. W latach 2009- 2014 prowadziła zajęcia na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP, gdzie w 2011 uzyskała tytuł doktora za pracę Niech sczezną krytycy!. Od 2013 wykłada na Wydziale Reżyserii warszawskiej PWST.

Stale współpracuje z radiem (Tok FM i I, II, III Program PR) i tv (TVP Jedynka i Dwójka, TVP Kultura). Pisze do prasy codziennej (od 1994 związana z „Rzeczpospolitą”) i branżowych miesięczników (m.in. do „Sztuki.pl”, „Werandy”, „Wróżki”, „Notesu Wydawniczego”, „Nowych Książek”). Autorka książek o modzie, kulturze i jedzeniu.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń