MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Dzień na plus

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie Sylwestra Ambroziaka „Niewinność”

Opublikowano: 9 grudnia 2020 Views: 2201 Kino Centrum, Strona główna

Moda w obiektywie

Kino Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online „Moda w obiektywie”. Naszymi gośćmi są twórcy filmowi, z którymi rozmawiamy o kulturowym i estetycznym znaczeniu mody na ekranie. Kontekstem edukacyjnym dla naszego projektu jest zorganizowana w CSW wystawa zdjęć światowej sławy fotografa Helmuta Newtona.

ŁUKASZ ŻAL – absolwent łódzkiej szkoły filmowej, operator, reżyser, scenarzysta; autor zdjęć do takich filmów jak „Ida”, „Zimna wojna”, „Intruz”, „Dowłatow”, „Na granicy”, „Twój Vincent”, „Ikona”, „Może pora z tym skończyć”. Dwukrotnie nominowany do Oscara. Laureat licznych prestiżowych nagród i wyróżnień na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. na Festiwalu EnergaCamerimage, Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów (ASC), Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

JUDYTA FIBIGER – reżyserka, scenarzystka, producentka, dziennikarka, autorka filmów „Political Dress” i „Tomasz Ossoliński. Before the Show”, a także książek: „Swego nie znacie… czyli Polska oczami obcokrajowców” oraz „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”.

 

DOROTA ROQUEPLO – kostiumografka, absolwentka Szkoły Projektowania i Kostiumu w Paryżu. Członkini Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Wielokrotna laureatka nagród za kostiumy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł. Autorka kostiumów do filmów, seriali i spektakli telewizyjnych, m.in. „Erotica 2022”, „Magnezja”, „Boże ciało”, „Donbass”, „Plan B”, „Powrót”, „Zabawa zabawa”, „Listy do M 3”, „Twój Vincent”, „Wspomnienie lata”, „Hiszpanka”, „Persona Non Grata”, „Miasto 44”, „Ki”, „Sala samobójców”, „Młyn i krzyż”, „Lejdis”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, „Pręgi”, „Chłopaki nie płaczą”, „Operacja Samum”, „U pana Boga za piecem”, „Prowokator”, „3000 mil do nieba”, „Ostatni prom”.

 

PAWEŁ BANASIAK – absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, od czasu studiów związany z Polską Kroniką Filmową, gdzie realizował również własne formy dokumentalne. Autor zdjęć do wielu filmów i seriali telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych takich jak „Sławomir Mrożek przedstawia”, „Niebieski zeszyt”, „Pociąg Warszawa – Rzym”. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Nagradzany na festiwalach, w tym na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Planet Doc Review w Warszawie, Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Film dokumentalny „Fortunata” był pokazywany w konkursach festiwalowych w Polsce, Rosji, USA, Izraelu, Indiach, zdobył również główną nagrodę GilakFilmFestiwal w Iranie.

 

Wywiady przeprowadził kurator Kina Centrum – dr Radosław Osiński.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń