MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Noc Muzeów w CSW!

Grafika przedstawia zdjęcie Brigitte Bardot z prześwitującą, niebieską aplą. Na grafice jest napis z tytułem wykładu - Historia mody. I Bóg stworzył Bardotkę, cz. 3.

HISTORIA MODY: I Bóg stworzył Bardotkę, cz. 3

grafika jest żółto-niebiesko-czerwono-biała, przedstawia graficzną kamerę wyświetlającą snop światła w kolorach flagi Tajlandii. Na górze jest napis Thai Day 2023

Opublikowano: 9 maja 2023 Views: 827 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

THAI DAY 2023

Kiedy: 16–17 maja 2023 roku
 
16.05 (wtorek), godz. 18.00 – pokaz filmu CMENTARZ WSPANIAŁOŚCI
reż. Apichatpong Weerasethakul
Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny – dostępne online: klik
 
17.05 (środa), godz. 17.00–20.00 – prezentacje dotyczące tajskiej kultury: gier, zabaw, pokaz tańca, muzyki, masażu, kuchni, medytacji, sztuk walki.
Dla gości będzie przygotowany poczęstunek przez Restaurację Bangkok.
 
Wstęp wolny!
 
Zapraszają Ambasada Królestwa Tajlandii, Mario Betancourt Lopez – przyjaciel i sympatyk Tajlandii, Salon Tajskiego Masażu Phumin, Szkoła Medytacji i Samorealizacji, Restauracja Bangkok, Cafe Molus, Simonides Team, Miasto Toruń.
 
O filmie:
Fabuła Cmentarza wspaniałości skupia się wokół dawnego budynku szkoły, w którym został utworzony szpital do opieki nad żołnierzami pogrążonymi w tajemniczej śpiączce. Jenjira, także mająca problemy ze zdrowiem, zgłasza się do placówki jako wolontariuszka. Jest szczególnie zainteresowana żołnierzem o imieniu Itt i to jemu poświęca najwięcej uwagi. Z czasem Jenjira zauważa, że nawiązuje z nim kontakt, a niedługo potem żołnierz odzyskuje świadomość. Prosta narracja skrywa wielowymiarową opowieść, niepoddającą się łatwym i jednoznacznym interpretacjom. Inspiracją dla tej historii mógł być incydent sprzed kilku lat, kiedy w niejasnych okolicznościach 40 żołnierzy musiało przejść kwarantannę w szpitalu na północy Tajlandii. Reżyser, posługując się metaforami, opowiada o sytuacji w swoim kraju: o politycznej zawierusze, zamachach stanu, przemocy i wywołanym protestami paraliżu rządu. Dzieło Weerasethakula to nie tylko alegoria polityczna, ale również podróż do lat dzieciństwa i rodzinnej wioski reżysera, gdzie rozgrywa się akcja jego opowieści.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń