MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Warsztaty filmowego asamblażu!

Parasite, reż. Joon-ho Bong, Korea Południowa 2019, 132′

Opublikowano: 16 września 2019 Views: 1365 Kino Centrum, Wydarzenia

6. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

Kiedy: 21–22, 28–29 września

Kino Centrum zaprasza na 6. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI!

Program:

Sobota, 21 września 2019
12.15 – KLARA MUU!
14.00 – OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI
16.00 – SZYBCY I ŚNIEŻNI

Niedziela, 22 września 2019
12.15 – PETTSON I FINDUS – WIELKA WYPROWADZKA
14.00 – SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ
16.00 – NIEZWYKŁE LATO Z TESS

Sobota 28 września 2019
16.30 – JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY
18.00 – CAŁY ŚWIAT ROMY

Niedziela 29 września 2019
12.15 – SOLAN I LUDWIK – MISJA KSIĘŻYC

O filmach:

KLARA MUU! („KuToppen”), reż. Lise I. Osvoll, Norwegia 2018, czas trwania: 66 min.
Dla dzieci w wieku od lat pięciu.
Klara – młoda, ale bardzo ambitna krowa – chce być gwiazdą! Marzy o sławie i karierze piosenkarki, chce pójść w ślady taty, którego od dawna nie widziała. Niestety, nie ma szczęścia w konkursach talentów… Kiedy po kolejnym nieudanym występie zrezygnowana wraca do domu, znajduje list z zaproszeniem na Bydlęce Wzgórze. Krówka bez zastanowienia wyrusza w podróż na wieś, by spotkać się z ojcem. Wychowaną w mieście Klarę czeka tam wiele wyzwań, a najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się nie lada pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI („Operasjon Mørkemann”), reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia 2018, czas trwania: 82 min.
Dla dzieci w wieku od lat sześciu.

Tiril i Oliver to dwójka małych detektywów, którzy właśnie otworzyli swoje biuro. W towarzystwie rezolutnego psa badają zagadkę starego dębu i pojawiającego się przy nim tajemniczego człowieka w czerni.
Lubicie Lassego i Maję? Zatem na pewno polubicie też Tiril i Olivera, którzy otworzyli Biuro Detektywistyczne nr 2 w małym miasteczku Elvestad. Przed nimi pierwsza ważna sprawa: pod starym dębem ktoś zostawia kwiaty, a niedaleko wykopuje dołki. Dwójka detektywów dociera do niepokojącej historii drzewa oraz pewnej rodziny. Kim jest tajemniczy człowiek w czerni, który co jakiś czas zjawia się pod dębem? Czy czegoś tam szuka? A co, jeśli chodzi o… skarb? Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja człowiek w czerni to pierwsza z serii ekranizacja popularnych książek o przygodach Tiril, Olivera i ich psa.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

SZYBCY I ŚNIEŻNI („Racetime”), reż. Benoît Godbout, Kanada 2018, czas trwania: 89 min.
Dla dzieci w wieku od lat sześciu.

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

PETTSON I FINDUS – WIELKA WYPROWADZKA („Pettersson und Findus – Findus zieht um!”), reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2018, czas trwania: 81 min.
Dla dzieci w wieku od lat czterech.

Kiedy pewnego poranka okazuje się, że kot Findus przestaje mieścić się w swoim łóżku, jego opiekun Pettson natychmiast zabiera się do budowania nowego miejsca do spania w odpowiednim rozmiarze. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zmian… Findus dorasta, a kiedy ktoś dorasta, zmienia się wszystko. Nieokrzesany kot chce być samodzielny i coraz częściej spiera się ze swoim opiekunem Z czasem nowe łóżko przestaje mu wystarczać. Findus pragnie więcej własnej przestrzeni i… chce się wyprowadzić! Czy para przyjaciół będzie potrafiła znaleźć kompromis w tej sytuacji?

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ („La fameuse invasion des ours en Sicile”), reż. Lorenzo Mattotti, Francja/Włochy 2019, czas trwania: 82 minuty.
Dla dzieci w wieku od lat siedmiu.

Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?
Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

NIEZWYKŁE LATO Z TESS („Mijn bijzonder rare week met Tess”), reż. Steven Wouterlood, Holandia 2019, czas trwania: 82 min.
Dla dzieci w wieku od lat dziewięciu.

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.
Krystalicznie czysta woda, gonitwy po plaży i odpoczynek w pełnym słońcu – tak zapowiada się idealny wakacyjny wyjazd. Niestety, brat Sama już pierwszego dnia na plaży łamie nogę… Pechowy wypadek sprawia jednak, że nieco nieśmiały Sam poznaje Tess – przyjazną, choć trochę osobliwą dziewczynę, która skrywa tajemnicę. Refleksyjny Sam postanawia praktykować samotność podczas wyjazdu, a swoje coraz dłuższe treningi zapisuje w specjalnym zeszycie. Mimo to Tess wciąga go w niecodzienną przygodę. Dzięki niej chłopiec odkryje, jak ważne są chwile spędzane z bliskimi osobami. Niezwykłe lato zmieni ich życia na zawsze. Film dostał wyróżnienie na Berlinale oraz został świetnie przyjęty na festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY („Jēkabs, Mimmi un runājošie suni”), reż. Edmunds Jansons, Polska/Łotwa 2018, czas trwania: 70 min.
Dla dzieci w wieku od lat sześciu.

10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga.
Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

CAŁY ŚWIAT ROMY („Kapsalon Romy”), reż. Mischa Kamp, Holandia/Niemcy 2019, czas trwania: 89 min.
Dla dzieci w wieku od lat dziewięciu.

Gdy mama pracuje, Romy – bystra 10-latka – spędza dużo czasu w salonie fryzjerskim swojej szorstkiej babci Stine. Romy poznaje historię życia babci, a więź między nimi pogłębia się. We dwie wpadają na wiele szalonych pomysłów! Pewnego dnia pieniądze z zakładowej kasy znikają, a starsza kobieta zaczyna dziwnie się zachowywać. Wkrótce Stine doświadczy dużych, życiowych zmian, a dzielna Romy zrobi wszystko, by wesprzeć babcię. Zrealizuje nawet pewien odważny plan…
„Cały świat Romy” to ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

SOLAN I LUDWIK – MISJA KSIĘŻYC (Månelyst i Flåklypa”), reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2018, czas trwania: 80 min.
Dla dzieci w wieku od lat sześciu.
Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i wyruszą w kosmiczną podróż? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Międzygalaktyczna wyprawa będzie pełna niespodzianek!
Autorką postaci i kostiumów jest Liliana Świrska, pracująca w Norwegii artystka polskiego pochodzenia.

Zwiastun:

Rezerwacje elektroniczne:
GoOut.net

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń