MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / David Lynch. Silence And Dynamism

Galeria kolekcji CSW: Anna Halarewicz, Tribute to Alexander McQueen...

Opublikowano: 13 listopada 2017 Views: 1698 Czytelnia, Książki, Strona główna

Zawód: ilustrator. Spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem

Kiedy: 24 listopada (piątek), godz. 17.30
Czytelnia CSW

Zapraszamy na promocję książki Ten łokieć źle się zgina Sebastiana Frąckiewicza!

Publikacja prezentuje rozmowy z jedenastoma ilustratorami – zarówno bardzo młodymi twórcami, jak i klasykami, na których pracach się wychowaliśmy. Każdy z rozmówców trochę inaczej traktuje swój zawód, inaczej też rozumie rolę ilustracji, a niektórzy nawet nie lubią używać tego pojęcia.
Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator. Polska ilustracja od lat 60. jest światowym fenomenem – ceniona, dostrzegana i nagradzana, ale zawieszona między światem sztuk wizualnych, projektowaniem graficznym a literaturą nieczęsto staje się tematem książek innych niż naukowe. W jakiej kondycji jest polska ilustracja dziś? Co inspiruje twórców? Czym się zajmują poza pracą? I jak szeroko rozumiana ilustracja radzi sobie na wolnym rynku, nie tylko w przypadku projektów artystycznych, ale także działań usługowych i komercyjnych? To książka o inspirujących, barwnych ludziach, dla których obraz jest pierwszym językiem.

Spotkanie poprowadzi Kasia Toczko. 


Sebastian Frąckiewicz (ur. 1982) – urodził się w Sieradzu, a wychował we wsi Chociw, którą można znaleźć na dokładnych mapach samochodowych. Dziennikarz kulturalny i krytyk, kurator wystaw komiksowych, pracował także jako copywriter w agencjach reklamowych. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Filmie” oraz w internetowym magazynie dwutygodnik.com i w portalu filmweb.pl. Obecnie współpracuje głównie z „Polityką” i „Przekrojem”. Wydał dwie książki Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce oraz Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałka województwa wielkopolskiego. Mieszka w Poznaniu.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń