MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Seminarium COMMON GROUND – porozumienie ponad granicami

Praca w CSW!

Opublikowano: 7 sierpnia 2023 Views: 462 Strona główna, Sztuka

Spektakl „Gwiazdozbiór”

Kiedy: 18 sierpnia (piątek), godz. 21.00

Gdzie: Bulwar Sztuki przy CSW
WSTĘP WOLNY!
 
Gwiazdozbiór to spektakl wykorzystujący wiele środków wyrazu artystycznego. Jego bazą są̨ działania aktorsko-performatywne, przeplatane działaniami fizycznymi. Prosty schemat życia gwiazd (narodziny gwiazdy, jej życie, wypalenie i śmierć) stał się̨ szkieletem scenariusza do spektaklu Gwiazdozbiór. Jednocześnie schemat ten jest odzwierciedleniem miłości tytułowych kochanków dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare’a. To właśnie owa miłość stanowi punkt wyjścia do stworzenia tego spektaklu.
Spektakl opowiadać będzie o symbiozie dwóch osób – ciał niebieskich tworzących ciało podwójne. Widz będzie mógł śledzić cały proces, począwszy od narodzin i rozpoczęcia ich miłości, poprzez wspólne oddziaływanie na siebie oraz śmierć. Bohaterowie tak samo jak gwiazdy przechodzą proces narodzin, życia i wypalenia, tworząc przy tym podwójne znaczenie.
 
 
 
GG Movement Directors – duet choreografów/reżyserów ruchu, absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Lart Studio w Krakowie. W swojej pracy korzystają z pełnego wachlarza umiejętności zarówno tanecznych, aktorskich, jak i reżyserskich. Łącząc swoje umiejętność choreograficzne oraz zdobyte doświadczenie, uzupełniają się, tworząc duet, gotowy na każde wyzwanie.
 
Aleksandra Grącka-Baczyńska
Absolwentka Akademii Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, dwuletniego Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu oraz rocznego studium aktorskiego Lart Studio w Krakowie. Swoje teatralne doświadczenie zdobyła w Och Teatrze w Warszawie przy spektaklu Bal Manekinów reżyserii Jerzego Stuhra. Realizuje się również jako aktorka filmowa, współpracując przy takich projektach jak; Maria Magdalena – All is one w reż. Michała Pańszczyka, Rodzeństwo – reż. Bartłomiej Bala, Miło mi Cię poznać, reż. Marianna Korman, u-Rodziny, reż. Marianna Korman, czy Pociecha w reżyserii Pawła Podlejskiego, gdzie główna rola żeńska przyniosła jej nagrodę Best Actress Feature na Unrestricted View Film Festival w Londynie.
Najbliższy jej artystycznej duszy jest jednak performans. W 2019 roku brała udział wystawie Do czysta / The cleaner w CSW w Toruniu oraz warsztatach The Cleaning House, współpracując z Mariną Abramović oraz Lysney Peisinger. Jej autorski performans Kochanka prezentowany był w 2019 roku na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Jej autorski monodram Paloma inspirowany życiem i twórczością Fridy Khalo zdobył m.in. nagrodę im. Roberta Paluchowskiego na 49 Festiwalu Fama w Świnoujściu, otrzymał również nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Pro Contra w Szczecinie, a rok temu prezentowany był na scenie LOVE BAZAAR na Fest Festiwalu w Katowicach. W 2020 roku spektakl Gwiazdozbiór, stworzony wspólnie z Bartłomiejem Gąsiorem został nagrodzony nagrodą Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Pro Contra w Szczecinie. Jej ostatni performans to Krótki sen, który stworzony został przy współpracy z malarką Jacube Rybińskiej. Zodiakalny rak i numerologiczna ósemka, przynoszą jej siłę i wytrwałość w dążeniu do celu.
 
Bartłomiej Gąsior
Absolwent LART Studio w Krakowie oraz Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca. Stypendysta Kibbutzim College of Education Technology and The Arts w Tel Awiwie, gdzie współtworzył polsko-izraelski spektakl No borders (premiera w Tel Awiwie w 2016 roku). Laureat projektu dla młodych tanecznych talentów V4 Young Dance Talents organizowanego przez Central Europe Dance Theatre, w partnerstwie z Krakowskim Teatrem Tańca. Współpracował między innymi z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Operą i Filharmonią w Białymstoku, Teatrem Żydowskim, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Tańca i ruchu Rozbark, Och Teatrem. Laureat nagrody dla najlepszego aktora oraz Grand Prix za autorski spektakl Gwiazdozbiór na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym PRO-CONTRA. Jego autorski spektakl Tefiln miał swoją premierę w 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Kiedyś aktor-tancerz obecnie spełnia się jako choreograf i movement director.
 
 
fot. Dariusz Pacek
 
 
Nawiązując do tytułu przedstawienia, w holu CSW pokazujemy pracę Jerzego Brzuskiewicza pt. Gwiazdozbiór z kolekcji CSW.
 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń