MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Safari, reż. Ulrich Seidl, Austria 2016, 91′

„Koliste jeziora Białorusi”. Spotkanie z Mateuszem Marczewskim

Opublikowano: 8 września 2017 Views: 1949 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Teatr w Kinie Centrum: ANIOŁY W AMERYCE

Kino Centrum Sztuki Filmowej CSW Toruń zaprasza na kolejną projekcję spektaklu National Theatre w Londynie.

„ANIOŁY W AMERYCE. Gejowska fantazja na motywach narodowych” na podstawie sztuki Tony’ego Kushnera

7 października (sobota), godz. 18.00
Część 1 „Millennnium nadchodzi” (ok. 240 minut z dwiema przerwami)

8 października (niedziela), godz. 18.00
Część 2 „Pierestrojka” (ok. 270 minut z dwiema przerwami)

W jednej z głównych ról Andrew Garfield – nominowany w tym roku do Oscara za „Przełęcz ocalonych”. Obok niego m.in. Nathan Lane, Denise Gough, Russell Tovey, James McArdle.
Reżyseria – Marianne Elliott.

Polskie napisy opracowane na podstawie przekładu Jacka Poniedziałka.

 

Ameryka, połowa lat 80. XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Reagana. To zarysy akcji wielowarstwowej, uznanej za kultową, tragikomedii „Anioły w Ameryce” Tony’ego Kushnera. To nie tylko opowieść o chorobie, ale przede wszystkim o miłości, zaufaniu i wykluczeniu, o wierze i polityce.

Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter (grany przez Andrew Garfielda – „The Social Network”, „Niesamowity Spider-Man”, „Milczenie”), zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi – Roy Cohn (w tej roli Nathan Lane) – to postać ponoć stworzona przez autora na kanwie prawdziwej postaci ze świata amerykańskiej polityki. Roy nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę. „Anioły w Ameryce” to sztuka, za którą autor – Tony Kushner – otrzymał Nagrodę Pulitzera, a także dwie Nagrody Tony, dwie Drama Desk Awards, The Evening Standard Award i wiele innych. Na podstawie sztuki powstała również opera skomponowana przez Petera Eötvösa i sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Mike’a Nicholsa.

 

Bilety w cenie 25 zł – jedna część / 40 zł – karnet na obie części.

Więcej informacji na stronie: http://new.nazywowkinach.pl/anioly-w-ameryce

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń