MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Happy End – pokaz filmu i dyskusja!

Kształt wody, reż. Guillermo del Toro, USA 2017, 119′

Opublikowano: 5 marca 2018 Views: 5592 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

William Shakespeare „Hamlet” – retransmisja spektaklu

Kiedy: 23 marca (piątek), godz. 19.00
27 marca (wtorek), godz. 19.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej CSW zaprasza na retransmisję spektaklu Williama Shakespeare’a „Hamlet” z Barbican Theatre w Londynie z 15 października 2015 roku .

W roli głównej gwiazda kina, nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, filmy „Szpieg”, „W ciemność. Star Trek”, „Hobbit: Pustkowie Smauga”, „Gra tajemnic”, „Doktor Strange”).

Bilety w cenie 20 zł ulgowy / 25 zł normalny.

Spektakl wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company i teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera.

Spektakl okrzyknięto wydarzeniem ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, pełną rozmachu. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w „Hamlecie” stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu „Gra o tron”. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem. Z kolei w roli Ducha Ojca Hamleta i Grabarza zobaczymy Petera Vaughana, który w „Grze o tron” zagrał mastera Aemona Targaryena.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania 3 godziny 30 minut.

Zwiastun: http://new.nazywowkinach.pl/nt-live/hamlet

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń