MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Oprowadzanie po wystawie Helmuta Newtona

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem

Opublikowano: 8 grudnia 2020 Views: 812 Czytelnia, Książki, Strona główna

Lekcja czytania Olgi Tokarczuk – spotkanie z Tomaszem Pindelem i Szymonem Kloską

Kiedy: 15.12.2020 (wtorek), godz. 19.00

Znani dziennikarze porozmawiają o twórczości Olgi Tokarczuk, postarają się odpowiedzieć na pytanie od czego zacząć lekturę, co uznają za szczególnie ciekawe itd. Zdradzą kilka okołonoblowskich ploteczek, nie unikając oczywiście tematu ataków na noblistkę, wpisujących się w długą tradycję dyskredytacji literackich luminarzy. Impreza w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.

 

 

W ramach Toruński Festiwal Książki, znani dziennikarze – Tomasz Pindel oraz Szymon Kloska porozmawiają o twórczości polskiej noblistki Olga Tokarczuk. W szczerej rozmowie postarają się odpowiedzieć na pytanie, od czego zacząć lekturę jej dzieł oraz co uznają w nich za szczególnie ciekawe. Zdradzą także kilka okołonoblowskich ploteczek, nie unikając trudnych tematów związanych z atakami na noblistkę, wpisujących się w długą tradycję dyskredytacji literackich luminarzy.
Szymon Kloska i Tomasz Pindel – dwóch autorów, którzy w każdy poniedziałek od godz. 16:00 zapraszają słuchaczy na godzinę z Piątką z literatury w RMF Classic. Co tydzień prezentują tam pięć ciekawych książek. Współtworzą również podcast Półka idealna, gdzie recenzują pozycje, które według nich powinny znaleźć się obowiązkowo na półce z książkami.
? Tomasz Pindel jest cenionym tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, ze szczególnym wskazaniem na latynoską. Jest publicystą oraz redaktorem serwisu lubimyczytac.pl. Współpracuje także z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, jest byłym długoletnim pracownikiem Instytutu Książki.
? Szymon Kloska to dziennikarz, bloger i bibliofil, krytyk oraz aktywista literacki, współprowadzący licznych programów telewizyjnych i radiowych o literaturze: WOK – Wszystko o Kulturze, Książki na Lato i Myślnik. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO.

? Spotkanie obędzie się 15 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku: Centrum Literatury CSW, Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń