środa, 20 listopada, godz. 19.00 – 21.00, Czytelnia
Temat 1: Od czego tak naprawdę zależy jakość treści w internecie? Artur Roguski
Wiele się mówi o spadku jakości treści w internecie. Jeszcze więcej o braku obiektywności treści w mediach tradycyjnych. Czy są to słuszne hipotezy? Z czego wynikają? Jak poradzić sobie w chaosie informacyjnym naszych czasów i wybrać odpowiednie media? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie prezentacji.
Artur Roguski z BRIEF
Przygodę z marketingiem rozpoczął od… wykładania towarów na półki w hipermarkecie. Następnie zbierał cenne doświadczenie w Ogilvy pracując z takimi klientami jak IBM, Whirlpool czy Diageo. Zasmakował też pracy w kilku agencjach zajmujących się mediami społecznościowymi, by trafić do magazynu „Brief”. Odpowiedzialny za rozwój nowych mediów oraz stronę www.brief.pl. Pisze również bloga whysosocial.pl. Magister psychologii mediów i reklamy.
Temat 2: Technofobie – rozmowy na krawędzi internetu, Maciej Pokornowski
Czego dowiedzieliśmy się od Snowdena i Chelsea Manning? Dlaczego po ujawnieniu PRISM nadal korzystamy z platform społecznościowych i innych usług wielkich korporacji? Dlaczego z okazji debaty na temat ACTA wyszliśmy na ulice? Za co dziś płacimy w sieci? Słyszeliście o New World Order? Czytaliście książkę autorstwa Cohena i Schmidta? Oglądacie Max TV? Kupicie Google Glass?
Odpowiedzi na te pytania mogą prowadzić do zaskakujących, a nawet niekomfortowych wniosków. Niejednokrotnie pomija się te pytania używając wygodnych tagów, takich jak „teorie spiskowe”. Kto wymyśla tagi i kto dystrybuuje? W trakcie mojego wystąpienie pragnę przedstawić kilka przemyśleń dotyczących rozwoju technologii i Internetu, a przede wszystkim ich wpływu na użytkowników.
Maciej Pokornowski a.k.a FLU
doktorant językoznawstwa na UMK, naukowo interesuje się kognitywistyką, neuro- i psycholingwistyką oraz ewolucją języka. Poza-naukowo postmodernizmem, technologią, myślą lewicową. Wokalista, dj, geek!
Tags: dla dorosłych, SIM, spotkania i prelekcje