MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

plakat Tormiaru - Festiwalu Architektury i Wzornictwa

TORMIAR – Festiwal Architektury i Wzornictwa

Plakat promujący konferencję

KONFERENCJA NAUKOWA: Rehabilitacja wyobraźni. Polska architektura wnętrz 2. połowy...

Plakat akcji zaadoptuj mozaikę

Opublikowano: 11 czerwca 2014 Views: 1611 Festiwale, Sztuka, TORMIAR

Zaadoptuj mozaikę! / TORMIAR

Szukamy domu dla słonecznej mozaiki Franciszka Michałka!

Wkrótce rusza I edycja nowego toruńskiego festiwalu dizajnu TORMIAR! Jedna z wystaw poświęcona będzie projektom i realizacjom lokalnego plastyka Franciszka Michałka. Odkryjemy na nowo piękne realizacje tego artysty! Pozostawił on po sobie nieprezentowany nigdzie wcześniej zbiór ok. 600 projektów dedykowanych lokalnym wnętrzom. Część z nich została zrealizowana, jednak do dziś żadna nie zachowała się w przestrzeni miasta. Na festiwalowej wystawie większość projektów upubliczniona zostanie po raz pierwszy – mimo ogromnego dorobku artystycznego, twórczość Franciszka Michałka doczekała się wcześniej tylko jednej ekspozycji, w 1965 r.!

Na II indywidualną prezentację twórczości tego artysty odtworzymy jedną z jego mozaik. Po zakończeniu wystawy będzie można „adoptować” tę wielkoformatową (420 x 295 cm), słoneczną kompozycję, zrekonstruowaną przez nas na przenośnej konstrukcji. Chcemy, żeby z trudem odtworzona mozaika znalazła swoje miejsce w przestrzeni Torunia, ciesząc oczy mieszkańców miasta 🙂

Czekamy na zgłoszenia instytucji publicznych (szkół, przedszkoli, przychodni, bibliotek, szpitali, etc.), które chciałyby umieścić w swojej siedzibie tę piękną kompozycję! Wystarczy do 19 czerwca wysłać maila z nazwą instytucji na adres: info@csw.torun.pl, z dopiskiem: „Zaadoptuj mozaikę!”. Lista miejsc, które zgłosiły się do akcji, dostępna będzie w przestrzeni wystawy. To publiczność zdecyduje, który z kandydatów stanie się nowym właścicielem mozaiki! Głosy oddawać będzie można w trakcie trwania całego festiwalu (od 26.06 do 21.09). Zwycięska instytucja, oprócz barwnego dzieła Franciszka Michałka, otrzyma także nasze wsparcie przy transporcie mozaiki.

Zapraszamy do udziału w festiwalowym konkursie!
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: info@csw.torun.pl z dopiskiem: Zaadoptuj mozaikę!

Mozaika powstaje we współpracy z firmą Ceramika Paradyż oraz Fundacja Architektury.

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń