MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zmysłoteka - Deszczowo

ZRÓB TO Z NAMI: ZMYSŁOTEKA: Deszczowo

Architektura trudnych czasów. Toruńskie realizacje w latach 1945-1989, fot.: www.skyscrapercity.com, użytkownik - Kryptozaur

TORMIAR: Architektura trudnych czasów. Toruńskie realizacje w latach 1945-1989

Teatr Studencki Perpetuum Mobile, Arystofanes - Sejm kobiet

Opublikowano: 3 czerwca 2013 Views: 2430 Projekty, Zrób to z nami

ZRÓB TO Z NAMI: Teatr Studencki Perpetuum Mobile: Arystofanes – Sejm kobiet

Piątek, 14 czerwca 2013, godz 19.00, LabSen, Wstęp Wolny
spotkanie/prezentacja/spektakl

Starożytna Grecja. Kryzys demokracji. Gdy mężczyznom nie idzie rządzenie, może dać szansę kobietom? Na taki pomysł mogą wpaść jednak tylko same kobiety. W ubraniach swoich mężów i z przypiętymi brodami idą więc na zgromadzenie, gdzie przegłosowują uchwałę o przekazaniu władzy płci pięknej. Jakie będą najważniejsze postanowienia rządzących kobiet? Czy pogrążone w kryzysie państwo zostanie uratowane? Kto zyska, a kto straci? Jak na rządach kobiet wyjdą mężczyźni? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela najnowsza adaptacja komedii Arystofanesa, pt. „Sejm Kobiet”. Dobra zabawa i humor gwarantowane!

„Perpetuum Mobile” to amatorski teatr antyczny istniejący od 2002 roku w Toruniu. Tworzą go głównie osoby związane z Katedrą Filologii Klasycznej UMK oraz studenci innych kierunków. Już od kilku lat trwa żywy dialog młodych ludzi ze starożytnym światem przemawiającym do nas słowami antycznego dramatu. Z prób tych powstało wiele spektakli opartych na tekstach Arystofanesa, Eurypidesa, Plauta, Terencjusza, a nawet Teokryta, oraz dwa z nurtu recepcji antyku (Wyspiański, Herbert). Opiekunem teatru jest Prof. Dr hab. Ireneusz Mikołajczyk.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń