MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zrób to z nami

ZRÓB TO Z NAMI!

I regretted not going out in a jumper and i arranged to meet mum in cafe rouge By Mon Quixote

ZRÓB TO Z NAMI, na podsumowanie World Cafe

Muzyk btong

Opublikowano: 30 stycznia 2013 Views: 1225 audioskopia, Projekty

:audioskopia: #01 JIKU55 (Japonia), B°TONG (Szwajcaria)

sobota, 2 lutego 2013, LabSen, godz. 19.00, wstęp wolny!

JIKU55 (Japonia)
B°TONG (Szwajcaria)

Kurator koncertu: Rafał Iwański
Kuratorzy cyklu audioskopia: Rafał Iwański i Rafał Kołacki

JIKU55 to duet artystów dźwięku powstały w 2010 roku, a jego członkami są Maria Jiku oraz 55 (Go Tsushima).

Maria Jiku – artystka dźwięku, kompozytorka, wokalistka, tancerka i improwizatorka. Urodziła się w Kioto. Od sierpnia 2012 r. rezyduje w Berlinie. Jej prace dźwiękowe skupiają się na improwizacji opartej na głosie i oddechu, „duchowym dźwięku”, a ich celem jest leczenie umysłu i duszy. Komponowała i wykonywała muzykę dla produkcji teatralnych, filmowych i video. Występowała w Japonii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Austrii, Holandii i Niemczech.
soundcloud.com/jikuuuuuuuuu

55 (Go Tsushima) – gitarzysta, improwizator i performer z Osaki. W swej działalności muzycznej skupia się na pierwotnych, eksperymentalnych i poszerzających świadomość aspektach dźwięku. Występował w Japonii, Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Austrii i Holandii – jako członek grup JIKU55, Psychedelic Desert, A Seed, Damo Suzuki’s Network (ex Can) i innych.
soundcloud.com/gotsushima

 

B°TONG (Szwajcaria)

Chris Sigdell – artysta dźwięku eksperymentujący na polu elektroniki. W latach 1995-2005 był członkiem kolektywu NID, tworzącego muzykę z pogranicza industrialu i ambientu, w którym  zgłębiał i rozwijał swój warsztat muzyczny i kompozytorski. B°TONG buduje interesujący świat dźwięków, który opierając się na silnym fundamencie autorskiej wizji, zmierza jednocześnie w kilku kierunkach (ambient, izolacjonizm, noise, elektroakustyka). Od 2005 r. występował z ponad 200 koncertami w  Europie, Rosji, Kanadzie i USA.
btongmusic.wix.com/btong
btong.bandcamp.com

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń