MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Letnie wydarzenia w Czytelni!

Plenerowe kino letnie!

Opublikowano: 1 lipca 2017 Views: 2686 Książki, Strona główna

LETNIE SPACERY TEMATYCZNE

Ideą przewodnią Letnich spacerów jest przybliżenie historii architektury na przykładzie naszego miasta, a jednocześnie pokazanie piękna Torunia, które nie ogranicza się tylko do stylu gotyckiego.
Bilety: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Spacer 1. Secesja
Kiedy: 8 lipca (sobota), godzina 12.00 / 5 sierpnia (sobota), godzina 12.00
Spacer poprowadzi Piotr Kożurno i spróbuje przekonać, że secesja ma w Toruniu wiele ciekawych przykładów, choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Miejsce spotkania i początek spaceru – Centrum Sztuki Współczesnej.

Spacer 2. Gotyk
Kiedy: 14 lipca (piątek), godz. 16.30 / 11 sierpnia (piątek), godz. 16.30
Spacer poprowadzi Zbigniew Nawrocki, który pokaże gotyckie kamienice, które mijamy często na trasie naszych codziennych spacerów, nie dostrzegając ukrytego piękna i historii, która dyskretnie przypomina nam o przeszłości naszego miasta. Miejsce spotkania i początek spaceru – ul. Żeglarska 13 (budynek PZU Życie).

Spacer 3. Modernizm
Kiedy: 22 lipca (sobota), godz. 12.00 / 24 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
Spacer poprowadzi Michał Pszczółkowski, który zaprasza do spaceru śladami międzywojennego modernizmu toruńskiego. W czasie spaceru dowiemy się, jak na przestrzeni niespełna dwudziestu lat zmieniał się krajobraz ówczesnej stolicy województwa pomorskiego. Na przykładzie najważniejszych gmachów publicznych i budynków mieszkaniowych poznamy różne zasady projektowania u progu i u kresu lat międzywojennych, przemiany stylistyczne i zróżnicowane odmiany architektury modernistycznej. Miejsce spotkania i początek spaceru – Centrum Sztuki Współczesnej.

Spacer 4. Zegary
29 lipca (sobota), godz. 12.00 / 26 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Niewielu wie, że na obecnych ziemiach polskich pierwsze zegary mechaniczne (wskazujące i wybijające godziny) miały miasta: Wrocław i Toruń (1386 r.). O zegarach kościelnych, wieżowych i innych, które przykuwają uwagę licznymi, czasem skomplikowanymi funkcjami, wyglądem lub dekoracjami opowie Katarzyna Kluczwajd. Miejsce spotkania i początek spaceru – Centrum Sztuki Współczesnej.

Uwaga! Czytelnia przyjmuje zapisy na poszczególne wydarzenia tylko w godzinach otwarcia, czyli od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00–18.00. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na prośby o dopisanie do list uczestników wysłane na dzień przed wydarzeniem po godzinie 18.00 oraz w dniu wydarzenia przed godziną 12.00.

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń