MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Mała czarownica, reż. Mike Schaerer, Niemcy 2018, 103′, wiek:...

Cykl edukacyjno-filmowy STARE KINO MŁODZI POLECAJĄ – II Edycja:...

Opublikowano: 7 listopada 2018 Views: 1702 Kino Centrum, Wydarzenia

Wieś pływających krów – pokaz i spotkanie z reżyserką

Kiedy: 9 listopada (piątek), godz. 18.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW i spotkanie z reżyserką – Katarzyną Trzaską.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Zwiastun filmu: 


O filmie:
Kilkoro ekologicznie świadomych i alternatywnie żyjących młodych Berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy zwiedza Biebrzański Park Narodowy, a potem trafia na przepiękną podlaską wieś gdzie wynajmują stary drewniany dom od miejscowego gospodarza, pana Stanisława. Spacerują, fotografują przyrodę, medytują, ćwiczą akro-yogę, poznają grzyby leśne, modlą się do księżyca, współczują hodowlanym zwierzętom, myją się nago przy studni, jedzą warzywa znalezione na śmietniku przy najbliższym sklepie spożywczym. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji i filmów. Czy mimo braku wspólnego języka i tak olbrzymiej kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie między dzisiejszymi neo hippisami i miejscową ludnością? Nowa wizja ekologicznej przyszłości ziemi kontra stara podlaska tradycja a w tle zwyczajne ludzkie radości i dramaty – dużo humoru, ciepła oraz piękna strona wizualna.

Katarzyna Trzaska – reżyserka i scenarzystka, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyreżyserowała m.in. filmy dokumentalne „10 lat do Nashville” i „Maksimum przyjemności”. Zdobyła m.in. nagroda HBO AWARD za projekt filmu „Boskie!” na Doc Lab Poland odbywającym się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń