MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

WARSZTATY FOTOGRAFII POLAROIDOWEJ

WARSZTATY FOTOGRAFII RODZINNEJ

Opublikowano: 12 lipca 2018 Views: 1460 Filmowe, Warsztaty

WARSZTATY KAMERA – START

Celem cyklu warsztatów jest przekazanie podstawowej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu realizacji form filmowych.

Adresaci: osoby powyżej 15 roku życia.

Wstęp wolny na podstawie zgłoszeń na adresy kuratorów kina: piotr.wasniewski@csw.torun.pl lub radoslaw.osinski@csw.torun.pl.

 

Część I

Termin: 17 marca 2018, godz. 12.00–15.00
Temat: narzędzia i możliwości potrzebne do opanowania języka ruchomych obrazów.
Prowadzący: Piotr Waśniewski

Część II

Termin:  21 kwietnia 2018, godz. 12.00–15.00
Temat: jak zbudować domowe studio i zostać vlogerem
Prowadzący: Piotr Waśniewski

Część III

Termin: 19 maja 2018, godz. 12.00–15.00
Temat: podstawy montażu
Prowadzący: Piotr Waśniewski

Część IV

Termin: 14 lipca 2018, godz. 12.00–15.00
Temat: podstawy scenariopisarstwa (format scenariusza, formułowanie tematu, konstruowanie postaci i tworzenie konfliktu dramatycznego).
Prowadzący: dr Radosław Osiński

Część V

Termin: 15 września 2018, godz. 12.00–15.00
Temat: Warsztat operatora filmowego. Oprócz usystematyzowania wiedzy o planach filmowych, zastosowaniu głębi ostrości, perspektyw i ruchów kamery. uczestnicy zajęć zrealizują ćwiczenia, m.in. scenę dialogową i master-shot.
Prowadzący: Piotr Waśniewski

 

O prowadzących warsztaty:

Piotr Waśniewski – rocznik ‘84, absolwent polonistyki na UMK (spec. filmoznawcza) oraz reżyserii i organizacji produkcji w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Zastępca redaktor naczelnej akademickiego magazynu „UNIwers”, w którym publikuje teksty z zakresu filmoznawstwa. Od 2010 r. zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu (pracował w Centrum Promocji i Informacji oraz Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici, gdzie odpowiadał m. in. za realizację filmów reklamowych, a także dokumentalnych o absolwentach toruńskiego uniwersytetu oraz prowadził warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK). Jest współautorem książki edukacyjnej Psotopolis. Gigawędrówka. Od 2008 roku realizuje niezależne etiudy filmowe. Jego główne zainteresowania to nowe techniki realizacji filmowej oraz pionierskie kino dokumentalne.

Radosław Osiński – rocznik ’82. Doktor nauk humanistycznych. Absolwent polonistyki na UMK w Toruniu. Krytyk filmowy, filmoznawca. Zwycięzca I edycji Konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” portalu Filmweb.pl (2011). Zdobywca Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2013). Prowadzi zajęcia z zakresu specjalizacji filmoznawczej na Wydziale Filologicznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współredaktor (wraz z Anną Osmólską-Mętrak) polsko-angielskich publikacji David Cronenberg. W oczach krytyków filmowych (2016) oraz David Lynch. Polskie spojrzenia (2017).

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń