MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

CSW na Święta

Ferie w CSW

Opublikowano: 8 grudnia 2020 Views: 2562 Kino Centrum, Strona główna

Spotkania towarzyszące wystawie Helmut Newton: Lubię silne kobiety

Z wielką satysfakcją zapraszamy na wywiad online z niemieckim reżyserem Gero von Boehmem, który – specjalnie dla nas! – opowiada o swoim filmie dokumentalnym Helmut Newton. Piękno i bestia. Film już prezentowaliśmy przedpremierowo w Kinie Centrum, ale oczywiście jak tylko kino będzie mogło wznowić działalność, dokument ponownie znajdzie się w naszym repertuarze.

Helmut Newton mówił o sobie, że jest „zawodowym podglądaczem”. Ale czy on sam lubił być podglądany? 😉
Odpowiedź znajduje się w poniższej rozmowie, przeprowadzonej przez kuratora Kina Centrum, Radosława Osińskiego.

 

Inta Ruka to jedna z najbardziej uznanych łotewskich fotografek. Artystka specjalizuje się się w fotografii dokumentalnej, a szczególnie w fotografii portretowej. Inta Ruka ma w dorobku wiele prestiżowych wystaw i nagród. Jest autorką takich albumów, jak: „My Country People”, „People I Have Met” czy „5 A Amalijas Street”.

 

Andrzej Tyszko to polski mistrz fotografii. Zaczynał w latach 70. jako współzałożyciel Grupy Twórczej „Zwyczajna 44”. Później z powodzeniem łączył działalność artystyczną z twórczością komercyjną. Specjalizuje się w fotografii portretowej, zwłaszcza w aktach. Często portretuje ludzi sztuki, szczególnie muzyków jazzowych. Ma w swoim dorobku zdjęcia, ale też okładki płyt i plakaty. Jego prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce i za granicą.

 

Wywiad z Katją Hogset – jedną z autorek norweskiego filmu dokumentalnego Autoportret. Bohaterką filmu jest chorująca na anoreksję fotografka Lene Marie Fossen. Jej niezwykłe zdjęcia, zwłaszcza autoportrety, uznane zostały za dzieła wybitne. Fossen zmarła w 2019 roku w wieku 30 lat. Film zaprezentujemy w Kinie Centrum, jak tylko będą ponownie możliwe pokazy stacjonarne.

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:
„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń