MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Aida

The Met Opera: Eugeniusz Oniegin, La Traviata, Wesoła wdówka,...

Amy

Amy, reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015, 127`

Plakat LOVE LATO LOVE KINO w CSW

Opublikowano: 4 sierpnia 2015 Views: 4433 Kino Centrum, Wydarzenia

Love Lato Love Kino 2015

4 lipca – 30 sierpnia 

Druga edycja naszego letniego cyklu filmowego. W każdy weekend zapraszamy na najciekawsze filmy pierwszej połowy 2015 roku!

Bilety tylko 10 zł!

Program:

4 lipca, sobota
18.00 Whiplash
20.00 Body / Ciało

11 lipca, sobota
18.00 Między nami dobrze jest
20.00 Wielkie oczy

18 lipca, sobota
18.00 Carte Blanche
20.00 Birdman

25 lipca, sobota
18.00 Ziarno prawdy
20.00 Dzika droga

1 sierpnia, sobota
18.00 Gra Tajemnic
20.00 Teoria wszystkiego

8 sierpnia, sobota
18.00 Dzikie historie
20.00 System

15 sierpnia, sobota
18.00 Disco Polo

16 sierpnia, niedziela
18.00 Snajper

22 sierpnia, sobota
18.00 Motyl. Still Alice

23 sierpnia, niedziela
18.00 Ex Machina

29 sierpnia, sobota
18.00 Foxcatcher

30 sierpnia, niedziela
20.00 Mad Max: na drodze gniewu

Opisy filmów:

Whiplash, reż. Damien Chazelle, USA 2014, 105
Andrew (Miles Teller) jest utalentowanym młodym perkusistą, uczniem konserwatorium muzycznego na Manhattanie. Chłopak marzy o wielkiej karierze. Aby zrealizować plany, postanawia dołączyć do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez okrutnego nauczyciela Terence’a Fletchera (J.K. Simmons), który często wyładowuje swoje frustracje na uczniach. Pod kierunkiem bezwzględnego Fletchera, Andrew zaczyna dążyć do doskonałości za wszelką cenę – nawet własnego człowieczeństwa.
Wybrane nagrody: Oscar, Złoty Glob, BAFTA – najlepszy aktor drugoplanowy J.K.Simons.

 

Body/ Ciało, reż. Małgorzata Szumowska, Polska 2015, 90′
Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
Wybrane nagrody: Srebrny Niedźwiedź/ Berlinale – najlepszy reżyser.

 

Między nami dobrze, jest reż. Grzegorz Jarzyna, Polska 2014, 70′
Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej 8. Miedzy nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka – Mała Metalowa Dziewczynka. Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi – roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu Koń, który jeździł konno, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju „biednych ludzi” Edyta.
Wybrane nagrody: Karlove Vary – nominacja w konkursie ‚East of West’ dla najlepszego filmu.

 

Wielkie oczy, reż. Tim Burton, USA 2014, 105′
„Wielkie oczy” to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona („Alicja w krainie czarów”, „Mroczne cienie”). W rolach głównych występują nominowana do Oscara Amy Adams („American Hustle”) oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz („Django”). „Wielkie oczy” to jeden z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.
Wybrane nagrody: Złoty Glob – najlepsza aktorka Amy Adams, Bafta, Critics’ Choice, Film Independent – nominacja – najlepsza aktorka.

 

Carte Blanche, reż. JacekLusiński, Polska 2015, 106′
Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

 

Birdman, reż. Alejandro Gonzalez Innaritu, USA 2014, 120′
Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.
Wybrane nagrody: Oscar – najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz; Złote Globy- najlepszy aktor Michael Keaton, najlepszy scenariusz, BAFTA – najlepsze zdjęcia.

 

Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz, Polska 2015, 110′
W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

 

Dzika droga, reż. Jean-Marc Vallée, USA 2014, 120′
Ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.
Wybrane nagrody: Oscary, Złote Globy – nominacje najlepsza aktorka pierwszoplanowa Reese Wintherspoon.

 

Gra tajemnic, reż. Morten Tyldum, USA, Wielka Brytania 2014, 113′
Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii.
Wybrane nagrody: Oscar – najlepszy adoptowany scenariusz; Oscar, Złoty Glob, Film Independent, BAFTA nominacje m.in. najlepszy aktor Benedict Cumberbatch.

 

Teoria wszystkiego reż. James Marsch, Wielka Brytania 2014, 123′
Poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów – Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza. Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa
Wybrane nagrody: Oscar, Złoty Glob, BAFTA – najlepszy aktor Eddie Redmayne.

 

Dzikie historie, reż. Damian Szifron, Argentyna,Hiszpania 2014, 122′
Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.
Wybrane nagrody: Oscary, Critics’ Choice, Cannes – nominacja najlepszy film.

 

System, reż. Daniel Espinosa, Czechy, USA, Wielka Brytania 2015, 137′
Związek Radziecki, czas rządów Stalina. Oficer służb bezpieczeństwa, Leonid Demidow (Tom Hardy), już wcześniej miał na pieńku z przełożonymi. Teraz zajął się sprawą serii zagadkowych morderstw dzieci. Problem w tym, że w państwie sowieckim takie rzeczy oficjalnie po prostu nie istnieją. Śledztwo staje się przedmiotem bacznej obserwacji wysoko postawionych osób, a sam detektyw zaczyna mieć poważne kłopoty.

 

Disco Polo, reż. Maciej Bochniak, Polska 2015, 107′
Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) grają muzyków, którzy – napędzani młodzieńczą fantazją i marzeniami o sławie – zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) występuje w roli eterycznej wokalistki. Piosenki w zdecydowanej większości będą śpiewane przez aktorów.

 

Snajper, reż. Clint Eastwood, USA 2014, 136′
Jako wysłany do Iraku członek elitarnej jednostki Navy SEALs Chris Kyle (Bradley Cooper) ma tylko jedną misję – chronić swoich towarzyszy broni. Swoją precyzją ratuje niezliczoną ilość żołnierzy na polu bitwy. W miarę jak opowieści o jego czynach rozpowszechniają się, zyskuje sobie miano „legendy”. Reputacja Kyle’a rośnie także za liniami wroga. Powstańcy uznają snajpera za ważny cel i wyznaczają nagrodę za jego głowę. Największym wyzwaniem w życiu Chrisa jest jednak pozostanie mężem i ojcem dla rodziny, od której dzieli go pół świata. Pomimo niebezpieczeństw i rozłąki z bliskimi, Chris odbywa cztery zmiany w Iraku. Jednak po powrocie do żony Tayi (Sienna Miller) i dzieci zdaje sobie sprawę, że nie pozostawi wojny za sobą.
Wybrane nagrody: Oscary – najlepszy montaż dźiwęku, nominacje m.in.najlepszy film, najlepszy aktor; BAFTA – nominacje najlepszy scenariusz i najlepszy dźwięk.

 

Motyl. Still Alice, reż. Richard Glatzer, WashWestmoreland, USA 2014, 99′
Życie dr Alice Howland (Julianne Moore), wykładowczyni Uniwersytetu Columbii, jest spokojne, ustabilizowane i szczęśliwe. Wraz z mężem (Alec Baldwin) ma troje dorosłych i dorastających dzieci – Annę (Kate Bosworth), Toma (Hunter Parrish) i najmłodszą – Lydię, w której postać wciela się Kristen Stewart. I kiedy wydaje się, że nic nie zmąci rodzinnego szczęścia, mająca drobne problemy z pamięcią Alice otrzymuje druzgocącą diagnozę – choruje na rzadką odmianę dziedzicznego Alezheimera. Dramat paraliżuje życie rodziny, Anna jest matką bliźniąt, a każde z dzieci Alice jest zagrożone chorobą.
Wybrane nagrody: Oscary, Złote Globy, BAFTA, Critics’ Choice – najlepsza aktorka Julianne Moore.

 

Ex Machina, reż. Alex Garland, USA, Wielka Brytania 2015, 108′
Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) – pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

 

Foxcatcher, reż. Bennett Miller, USA 2014, 130′
Film jest inspirowany prawdziwą historią. John du Pont (Steve Carell), dziedzic fortuny, schizofrenik, zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników. Zapaśnik Mark Schultz (Channing Tatum) nawiązał współpracę ze sponsorem, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 1988 roku w Seulu. Współpraca ta doprowadziła do nieoczekiwanych wydarzeń, jako że obaj – du Pont i Mark – czuli się gorsi od brata Marka, Davida (Mark Ruffalo).
Wybrane nagrody: Oscary, Złote Globy – nominacje m.in. najlepszy aktor pierwszoplanowy Steve Carell, najlepszy aktor drugoplanowy Mark Ruffalo.

 

Mad Max: na drodze gniewu, reż. George Miller, Australia, USA 2015, 120′
Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”77″]

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń