MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Ślepowidzenie

Ślepowidzenie,  reż. Eskil Vogt, Norwegia 2014, 96′

Frankofonia

Frankofonia, reż. Aleksander Sokurow, Francja / Niemcy 2015, 90′

Opublikowano: 10 czerwca 2016 Views: 1814 Kino Centrum, Wydarzenia

Kino Indyjskie w CSW

/ 03.07.2016
godzina 15:00
Kino Centrum

Kinematografia indyjska to największa wytwórnia filmów na świecie. W ostatnich latach Bollywood zmienia się i szuka swojego miejsca między tradycją a nowoczesnością. To już nie tylko ucieczka w bajkowe historie wypełnione tańcem i śpiewem. Nowe kino hinduskie ma ambicje artystyczne i z zaangażowaniem podejmuje problematykę społeczną. Twórcy tego nurtu w atrakcyjny i uniwersalny sposób opisują specyfikę swojej kultury, przybliżając zachodniej publiczności egzotykę Indii. W naszym Miniprzeglądzie Kina Indyjskiego zaprezentujemy trzy filmy reprezentatywne dla nowej fali produkcji bollywoodzkich. Wydarzenie zaszczyci swoją obecnością Jego Ekscelencja Ambasador Indii, który uroczyście otworzy przegląd. Wstęp wolny na wszystkie filmy!

A oto program wydarzenia:

Godz. 15.00 – uroczyste otwarcie przeglądu z udziałem Jego Ekscelencji Ambasadora Indii. Projekcja filmu „Kochanego ciała nigdy za wiele”

Godz. 17.30 „English Vinglish”

Godz. 20.00 „Żyje się tylko raz”

Informacje o filmach:

„Kochanego ciała nigdy za wiele”

Są lata 90-te, kasety powoli ‚odchodzą do lamusa’, niedługo świat oszaleje na punkcie płyt CD; a ich zwyczajne, aranżowane małżeństwo niedługo okaże się totalnym nieporozumieniem.

On jest nieśmiałym melomanem, który prowadzi swój sklep muzyczny w Haridwarze. Ona na swoim własnym ślubie tańczyła w rytm najnowszych przebojów. On ma koszmary, że odda czystą kartkę na swoim egzaminie z angielskiego. Ona ma zamiar zostać nauczycielką. Jednak teraz są już małżeństwem i  mają spędzić ze sobą resztę życia, a największym wyzwaniem dla nich jest utrzymanie równowagi kiedy jadą razem na skuterze.

Gdy wydaje się że będzie już tylko gorzej, niespodziewanie okazuje się, że jego wielkogabarytowa żona staje się wybawieniem zarówno w opanowaniu panicznego lęku do angielskiego, jaki w opanowaniu nadopiekuńczych zapędów jego ojca. Okazuje się, że ktoś kogo z początku miał tylko za kulę u nogi, niespodziewanie odmieni jego życie.

Polski zwiastun: https://vimeo.com/131110414

„English Vinglish”

Mało asertywna gospodyni domowa znosi codziennie zniewagi ze strony wykształconego męża oraz córki z powodu nieznajomości języka angielskiego.

Polski zwiastun: https://vimeo.com/150330398

„Żyje się tylko raz”

Po zaręczynach z Natashą Kabir i jego kumple wyjeżdżają w dawno zaplanowaną podróż do Hiszpanii. Na miejscu wszyscy trzej zauważają, jak bardzo oddalili się od siebie.

Polski zwiastun: https://vimeo.com/150326870

 

WSTĘP WOLNY!

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń