MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Edukacja w styczniu!

Zdjęcie z warsztatów

12.01.2019 Wyprawa w głąb sztuki towarzysząca wystawie Joachima Elzmanna

Opublikowano: 9 stycznia 2019 Views: 1465 Edukacja

FERIE W CSW!

W tym roku przygotowaliśmy podwójnie inspirującą propozycję na ferie!
Najpierw od podszewki poznamy tajniki projektowania nadruków na koszulki, a każdy z uczestników zakończy zajęcia w autorskim t-shircie. Druga część ferii będzie równie twórcza – przygotujemy lalki jawajskie, które następnie „zagrają” w podsumowującym warsztaty spektaklu teatru cieni.

• Warsztaty „Te rzeczy”
Kiedy: 14–15.01. (poniedziałek, wtorek), godz. 10.00–12.00
Co to za nazwa? To proste i gładkie jak wyprasowane ubranie!
Zajęcia będą dotyczyły przede wszystkim projektowania, a ściślej projektowania nadruków na koszulki. Zajmiemy się t-shirtami, nazywanymi tak z powodu charakterystycznego wyglądu, przypominającego literę T.
Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda profesjonalny proces produkcji koszulek z nadrukowanym wzorem, począwszy od projektowania, przygotowania do druku, po moment wdrożenia do produkcji.
Celem uczestników będzie samodzielnie przygotowanie projektów, które w efekcie końcowym będą przeniesione na tkaninę. Co za tym idzie, każdy z uczestników otrzyma T-shirt z samodzielnie przygotowanym projektem.

Prowadzenie: Tomasz Przeździecki – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Grafik, designer, ilustrator. Współpracuje z marką odzieżową Volcano. Jest autorem murali, komiksów i bloga „Na kreskę”.
Opiekun warsztatów: firma odzieżowa Volcano.

Wiek uczestników: 10–13 lat
Wstęp: 20 zł/2 dni
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

• Warsztaty „Teatr Botanicus”
Kiedy: 17–19.01., czwartek, piątek: godz. 10.00–12.00, sobota: 12.00–14.00
Na zajęciach stworzymy lalki jawajskie, które następnie posłużą do przygotowania spektaklu teatru cieni, który zostanie zaprezentowany w sobotę.

Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę reżysera działającego z przestrzenią, łącząc motywy wywodzące się z natury z przedstawieniami zaczerpniętymi z kultury jawajskiej. Sięgniemy po różne techniki plastyczne, wprawiając je następnie w ruch. W trakcie warsztatów będziemy wykorzystywać najróżniejsze materiały recyklingowane – tekturę, papiery, tapety, ale też zdjęcia z czasopism. Dzięki użyciu techniki kolażu uczestnicy dowiedzą się, jak to możliwe, że chmury mogą stać się skrzydłami, a rośliny i kwiaty strojem, a nawet oczami czy dłońmi. Wspólnie odbędziemy podróż w naszej wyobraźni do innego zakątka świata, by dzięki niej zbudować swój własny teatr, nieograniczony ramami jednej kultury.

Prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt – Marta Węglińska i Patrycja Plich.
Studio Sztuki Kobalt to inicjatywa skupiająca się na edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, oferująca różnego typu zajęcia i warsztaty twórcze.

Wiek uczestników: 8–12 lat
Wstęp: 30 zł/3 dni
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń