MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Dzień na PLUS / styczeń

Styczniowe spotkania w Czytelni

Opublikowano: 27 grudnia 2018 Views: 1949 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Edukacja w styczniu!

Kiedy: 18 grudnia – 13 stycznia, w godzinach otwarcia CSW
Magazyn Sztuki 6

Szóste z cyklu spotkań dotyczących kolekcji sztuki CSW. Tym razem towarzyszyć nam będą fotografie Wojciecha Woźniaka. Kontakt z pracami wzbogacony zostanie o mnóstwo działań warsztatowych.
Zabawy twórcze dla dzieci wraz z opiekunami.
Wstęp: 1 zł/os., bez zapisów.
Miejsce: III piętro CSW

 

Kiedy: 12 stycznia (sobota), godz. 12.00
Wyprawa w głąb sztuki

Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie „Malarstwo wciąż żywe”, część 3: ekspozycja prac Joachima Elzmanna
Zapraszamy na wyprawę w głąb kolorów, faktur i technik malarskich, od których aż zakręci się Wam w głowach niczym w kole barw! Kto chce mieć kolorowy nastrój – koniecznie musi się z nami wyprawić na arcyciekawe działania plastyczne.
Prowadzenie: Dorota Sobolewska
Dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami.
Wstęp: 10 zł/os., zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

 

***

FERIE W CSW!

• Warsztaty „Te rzeczy”
Kiedy: 14–15 stycznia (poniedziałek, wtorek), godz. 10.00–12.00

Co to za nazwa? To proste i gładkie jak wyprasowane ubranie!
Zajęcia będą dotyczyły przede wszystkim projektowania, a ściślej projektowania nadruków na koszulki. Zajmiemy się t-shirtami, nazywanymi tak z powodu charakterystycznego wyglądu, przypominającego literę T.
Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda profesjonalny proces produkcji koszulek z nadrukowanym wzorem, począwszy od projektowania, przygotowania do druku, po moment wdrożenia do produkcji.
Celem uczestników będzie samodzielnie przygotowanie projektów, które w efekcie końcowym będą przeniesione na tkaninę. Co za tym idzie, każdy z uczestników otrzyma T-shirt z samodzielnie przygotowanym projektem.
Prowadzenie: Tomasz Przeździecki – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Grafik, designer, ilustrator. Współpracuje z marką odzieżową Volcano. Jest autorem murali, komiksów i bloga „Na kreskę”.
Opiekun warsztatów: firma odzieżowa Volcano.
Wiek uczestników: 10–13 lat
Wstęp: 20 zł/2 dni
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

• Warsztaty „Teatr Botanicus”
Kiedy: 17–19 stycznia, czwartek, piątek: godz. 10.00–12.00, sobota: 12.00–14.00
Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę reżysera działającego z przestrzenią, łącząc motywy wywodzące się z natury z przedstawieniami zaczerpniętymi z kultury jawajskiej. Sięgniemy po różne techniki plastyczne, wprawiając je następnie w ruch. W trakcie warsztatów będziemy wykorzystywać najróżniejsze materiały recyklingowane – tekturę, papiery, tapety, ale też zdjęcia z czasopism. Dzięki użyciu techniki kolażu uczestnicy dowiedzą się, jak to możliwe, że chmury mogą stać się skrzydłami, a rośliny i kwiaty strojem, a nawet oczami czy dłońmi. Wspólnie odbędziemy podróż w naszej wyobraźni do innego zakątka świata, by dzięki niej zbudować swój własny teatr, nieograniczony ramami jednej kultury.
Prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt – Marta Węglińska i Patrycja Plich.
Studio Sztuki Kobalt to inicjatywa skupiająca się na edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, oferująca różnego typu zajęcia i warsztaty twórcze.
Wiek uczestników: 8–12 lat
Wstęp: 30 zł/3 dni
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

***

 

Zmysłoteka

Grupa I – wtorki, godz. 16.30–17.30, grupa II – środy, godz. 16.30–17.30
Zajęcia dla dzieci w wieku 2–6 lat wraz z opiekunami.
8.01., 9.01. – Karnawał!
15.01., 16.01. – Pada, pada śnieg
22.01., 23.01– Zimowy ogród
29.01., 30.01. – Frotaż
Wstęp: 80 zł karnet na miesiąc (dziecko + rodzic/opiekun) lub 11 zł/os. na pojedyncze zajęcia (w miarę dostępności miejsc). Zapisy oraz szczegółowe informacje: zmysloteka@csw.torun.pl

Kosze Edukacyjne
Zapraszamy na wspólne familijne spacery po wystawach ze specjalnie wyposażonym Koszem. Kosze wypełnione są kartami z zadaniami, kolorowankami i propozycjami działań związanych m.in. z aktualnymi wystawami oraz zawierają zestaw materiałów plastycznych przydatnych w zabawie. Kosze wraz z zawartością wypożyczane są bezpłatnie w recepcji.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń