MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Do sześciu razy sztuka!

TO-EN, fot. Paweł Maciak

PERFORMANCE I WARSZTATY JAPOŃSKIEGO TAŃCA BUTOH Z TO-EN*

Zdjęcie z warsztatów

Opublikowano: 2 stycznia 2015 Views: 1342 Dla dorosłych, Edukacja

DZIEŃ NA PLUS / Wykłady dla seniorów w styczniu

/ 15.01.2015 (czwartek)
DZIEŃ NA PLUS:

*Facebook dla początkujących
Godz. 11.00 – 12.30 / Kino Centrum

Czym jest Facebook? Do czego służy? Jak założyć konto? W jaki sposób korzystać z tego medium społecznościowego? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wykładu dla początkujących, czyli osób, które do tej pory nie korzystały z Facebooka.

*Facebook dla zaawansowanych
13.00 – 14.30 / Czytelnia

Wykład skierowany jest do osób, które mają już konto w tym serwisie, korzystają z niego, ale chciałyby poszerzyć wiedzę na ten temat. Wyjaśnimy sposób funkcjonowania Facebooka, a także pokażemy jak założyć swój fanpage lub grupę. Razem odkryjemy wiele „zakamarków” Facebooka, o których większość użytkowników nie ma pojęcia.

Obowiązują zapisy: monika.nowakowska@csw.torun.pl lub 56 610 97 23
Prowadzenie: Monika Nowakowska
/ 20.01.2015 (wtorek)
Filozofia sztuki-filozofia fotografii
Godz. 12.00 / Czytelnia

Fotografia dość późno weszła do kanonu sztuk. Od razu stała się jednak dziedziną nośną w sensy i pożądaną ze względu na łatwość upowszechniania. Refleksji na jej temat nie oparli się filozofowie. Na najbliższym spotkaniu zastanowimy się nad tym, co ich myślenie wnosi do problematyki związanej z fotografią. Wraz z nimi rozważymy symboliczną wymowę jej narzędzia- aparatu, etyczną sytuację fotografującego i bycia fotografowanym oraz zastanowimy się nad możliwością stworzenia etyki widzenia.
Prowadzenie: Malina Barcikowska
Wstęp wolny

/ 22.01.2015 (czwartek)
DZIEŃ NA PLUS: Kobiety, sztuki i życie – cz. 2: Alina Szapocznikow, Maria Papa Rostkowska, Maria Bartuszova
g. 12.00 / Sala konferencyjna III piętro

Wykład będzie kontynuacją serii spotkań poświęconych prezentacji sylwetek najwybitniejszych kobiet artystek. Tym razem przyjrzymy się biografii i twórczości rzeźbiarek działających po wojnie: Aliny Szapocznikow, Marii Papy Rostkowskiej i Marii Bartuszovej. Opierając się na osobistych doświadczeniach każda z nich stworzyła własny język form, które odzwierciedlały przemiany zachodzące zarówno w ludzkim ciele, jak i w przyrodzie.

Prowadzenie: Natalia Cieślak
Wstęp wolny

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń