MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

ZMYSŁOTEKA w marcu

Spacery Tematyczne – Szlakiem toruńskich przemysłowców

Opublikowano: 15 marca 2022 Views: 880 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Z Organkiem o filmach: Belfast

Kiedy: 17 marca (czwartek), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza na pokaz filmu i spotkanie z Tomaszem Organkiem. 

Bilety na film w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Belfast (2021) to opowiedziana z humorem, niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych. Historia bohatera nawiązuje do doświadczeń reżysera i autora scenariusza Kennetha Branagha. Dziewięcioletni chłopiec musi wytyczyć drogę do dorosłości przez świat, który nagle wywrócił się do góry nogami. Jego otoczenie i kochająca społeczność zmieniła się na zawsze. Pozostały niezmienne: radość, śmiech, muzyka i magia filmów.
Belfast nominowano do Oscara 2022 w siedmiu kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy dźwięk, najlepsza piosenka.

Z ORGANKIEM O FILMACH to cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem jest Tomasz Organek – uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.
„Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino” – Tomasz Organek

Zwiastun filmu: 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń