MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Historia mody – Grażyna Hase – spotkanie z ikoną...

Warsztaty filmowe: Jak nakręcić short film za 500 zł

Opublikowano: 16 października 2023 Views: 454 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

WODYŃSKI – POST ANTROPO SZTUKA / performance, premiera filmu, pokazy, spotkania z twórcami

Kiedy: 20 października (piątek), godz. 20.00
 
Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na premierę filmu WODYŃSKI – POST ANTROPO SZTUKA!
 
Podczas pokazu wykonany zostanie specjalny performance przygotowany przez artystę. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa filmy. Po projekcjach zapraszamy na spotkania z twórcami.
 
Wstęp wolny!
 
Wodyński – Post Antropo Szuka, reż. Peter Leśniewski
Dokument jest kondensacją pracy artysty, jego przemyśleń, pomysłów oraz notatek towarzyszących projektom. Nawiązuje także do manifestu będącego odpowiedzią na degradację uczuć, więzi międzyludzkich, wrażliwości i emocji wypłukiwanych przez coraz bardziej agresywne przekazy kulturowe. Dotyczy tematów poruszanych w twórczości artysty, które sięgają nauk socjologicznych, transhumanizmu, posthumanizmu, dylematów i pytań filozoficznych, a także behawioryzmu i empiryzmu jednostki ludzkiej osadzonej w nowym, postantropocentrycznym świecie.

Nexus Natura, reż. Julia Karczewska
Obraz o alternatywie dla świata technologicznego, traktujący o integralności środowiska naturalnego i jego roli w ciągłości istnienia. Twórca opowiada o własnych odczuciach wydobytych za sprawą fizycznego kontaktu z naturą, które doprowadził go do realizacji projektu NEXUS NATURA.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń