MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

CSW otwarte od 12 maja!

Spacery tematyczne w sierpniu

Opublikowano: 12 lipca 2020 Views: 1433 Czytelnia, Strona główna

Wirtualne podróże ze sztuką 2

Wakacyjny cykl spotkań on-line, podczas których poznamy najważniejsze dzieła sztuki współczesnej, które są w zbiorach znanych galerii i muzeów na świecie.

Kiedy: 14.08.2020 (piątek), godz. 18.00 – Centre Pompidou w Paryżu

Uwaga! Zmiana terminu – wykład odbędzie się 21.08.2020 (piątek) o godz. 18.00! 

Kolejny wykład w naszym nowym cyklu Wirtualnych Podróży ze Sztuką prowadzi nas do centrum turystycznego świata, a jednocześnie świata sztuki, mody i wykwintnej kuchni.
Kolekcja Centre Pompidou stanowi narodową kolekcję sztuki nowoczesnej. Imponująca liczba artystów (ponad 7,5 tysiąca) i prac (ponad 113 tysięcy) robi wrażenie nie tylko na koneserach sztuki, ale także na turystach – a jak wiadomo, Paryż jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem.
Kolekcja składa się niemal w połowie z artystów francuskich, ale nie brakuje też prac artystów brytyjskich, niemieckich, włoskich czy hiszpańskich. W tym przebogatym zbiorze można też doszukać się śladów polskich artystów, którzy reprezentowani są przez Romana Cieślewicza, Piotra Kowalskiego, Jana Lenicę, Tadeusza Lewandowskiego, Romana Opałkę, Krzysztofa Pruszkowskiego czy starsze pokolenie twórców: Ludwika Markusa, Melę Muter.

Prowadzenie: Bogusław Deptuła
Udział bezpłatny na Facebooku Centrum Literatury CSW i CSW Toruń

Poprzednie spotkanie: 24.07.2020 (piątek), godz. 18.00 – TATE Gallery w Londynie

 

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń