MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Promocja książki „Dlaczego muzycy…” i minikoncert Bogdana Hołowni

Wirtualne podróże ze sztuką 2

Opublikowano: 10 lipca 2020 Views: 3611 Strona główna

CSW otwarte od 12 maja!

16 czerwca 2020 (wtorek) wprowadzamy kilka zmian w funkcjonowaniu CSW w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Wracają działania edukacyjne i Czytelnia, a od 19 czerwca (piątek) czynne będzie również Kino Centrum!

Zwiedzanie wystaw jest ograniczone do obserwacji obiektów, bez możliwości dotykania eksponatów i korzystania z paneli dotykowych. Wernisaże oraz oprowadzania przewodnikiem nie będą się odbywały.

Przy wejściu do budynku, a także do Kina, Czytelni, księgarni, kawiarni oraz przy wejściu na każdą wystawę, znajdą Państwo środki do dezynfekcji. Prosimy o dezynfekowanie rąk, stosowanie niezbędnych środków ochrony (maseczki lub inna osłona nosa i ust) oraz zachowywanie bezpiecznego przestrzennego dystansu między osobami (2 m)*, a także, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności bezgotówkowych w kasie CSW i księgarni. W Księgarni Sztuki mają Państwo możliwość zakupu maseczek ochronnych.
Szatnia pozostaje nieczynna. O ile to możliwe, prosimy korzystać ze schodów zamiast windy panoramicznej. W całym budynku znajdą Państwo plakaty informujące o obowiązujących środkach bezpieczeństwa i limitach osób dla danej przestrzeni – prosimy o stosowanie się do umieszczonych tam instrukcji.

 

CSW będzie czynne w następujących godzinach:

/ wtorek – niedziela: godz. 12.00–18.00

 

Godziny otwarcia Księgarni Sztuki:

/ poniedziałek: nieczynne
/ wtorek – niedziela: godz. 10.00–18.00

Limit osób przebywających w księgarni: 6


Godziny otwarcia Czytelni:

/ wtorek – godz. 12.00–18.00

z uwzględnieniem przerw na wietrzenie pomieszczenia oraz dezynfekcję powierzchni:
godz. 14.00–14.30 oraz 16.00–16.30

W Czytelni może przebywać jednocześnie 20 osób, w tym przy stanowiskach komputerowych 3 osoby. Dla Państwa bezpieczeństwa z Czytelni mogą korzystać wyłącznie osoby, które złożą oświadczenie o stanie zdrowia oraz udostępnią dane osobowe. Wzór tych dokumentów mogą Państwo znaleźć tutaj (klik).

Publikacje zwracane przez czytelników zostaną skierowane do 3-dniowej kwarantanny.

Czytelników obejmuje obowiązek dezynfekcji dłoni, zakrywania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznego, 2-metrowego dystansu od innych osób*.


Zasady funkcjonowania Kina Centrum (od piątku, 19 czerwca 2020):

Kino udostępnia widzom co drugie miejsce na widowni, w naprzemiennych rzędach, ale nie więcej niż 50% liczby wszystkich miejsc. Pomiędzy seansami i innymi wydarzeniami w kinie planowane są 60-minutowe przerwy w celu wywietrzenia i zdezynfekowania sali.

Widzów obejmuje obowiązek dezynfekcji dłoni, zakrywania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznego, 2-metrowego dystansu od innych osób*.

Dla Państwa bezpieczeństwa zachęcamy do składania oświadczenia o stanie zdrowia oraz udostępnienia swoich dane osobowe. Wzór tych dokumentów mogą Państwo znaleźć tutaj (klik).


Zasady organizacji warsztatów edukacyjnych:

Od 16 czerwca we wtorki i czwartki w godzinach 14.00–18.00 dostępna będzie przestrzeń edukacyjna, gdzie przygotowane będą kreatywne zadania oraz materiały do ich realizacji pod okiem edukatorek CSW. Chętnych obowiązują zapisy: eduakcje@csw.torun.pl / 56 610 97 16. Wstęp: 10 zł/os.

Na miejscu może przebywać jednocześnie 12 osób. Uczestników obejmuje obowiązek dezynfekcji dłoni, zakrywania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznego, 2-metrowego dystansu od innych osób*. Pomiędzy warsztatami planowane są 60-minutowe przerwy w celu wywietrzenia i zdezynfekowania sali.

Dla Państwa bezpieczeństwa ze stanowisk edukacyjnych mogą korzystać wyłącznie osoby, które złożą oświadczenie o stanie zdrowia oraz udostępnią swoje dane osobowe. Wzór tych dokumentów mogą Państwo znaleźć tutaj (klik).

 

* Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy osób, które korzystają z oferty CSW / kina / warsztatów z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie oraz osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących.


Godziny otwarcia Cafe pARTer:

/ poniedziałek: 11.00–16.00
/ wtorek – piątek: 11.00–19.30
/ sobota, niedziela: 12.00–19.30

Przy wejściu do budynku, a także do Kina, Czytelni, księgarni, kawiarni oraz przy wejściu na każdą wystawę, znajdą Państwo środki do dezynfekcji. Prosimy o dezynfekowanie rąk, stosowanie niezbędnych środków ochrony (maseczki lub inna osłona nosa i ust) oraz zachowywanie bezpiecznego przestrzennego dystansu między osobami (2 m), a także, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności bezgotówkowych w kasie CSW i księgarni. W Księgarni Sztuki mają Państwo możliwość zakupu maseczek ochronnych.

Szatnia pozostaje nieczynna. O ile to możliwe, prosimy korzystać ze schodów zamiast windy panoramicznej. W całym budynku znajdą Państwo plakaty informujące o obowiązujących środkach bezpieczeństwa i limitach osób dla danej przestrzeni – prosimy o stosowanie się do umieszczonych tam instrukcji.

 

Przypominamy, że z oferty księgarni można również korzystać online (z dostawą przez kuriera): https://ksiegarniasztuki.pl/
Możliwy jest też odbiór osobisty.

 

 

Limit osób zwiedzających dla poszczególnych przestrzeni:

  • parter – Labsen (przy kawiarni) – wystawa festiwalu „Plaster”: 25 osób
  • parter – niecka (przy kinie) – wystawa festiwalu „Plaster”: 25 osób
  • księgarnia: 6 osób
  • I piętro – sala kolumnowa – aktualnie wyłączona ze zwiedzania
  • I piętro – wystawa „Sztuczny ból”: 125 osób (przy czym w jednej salce nie może przebywać więcej niż 5 osób)
  • II piętro – wystawa „Znaki Apokalipsy”: 125 osób (przy czym w jednej salce nie może przebywać więcej niż 5 osób)


Aktualne wystawy można obejrzeć w formie wirtualnej galerii:

zwiedzaj.csw.torun.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą online CSW na Facebooku:

CSW Toruń
Centrum Literatury CSW
Kino Centrum

 

Dziękujemy za wyrozumiałość i do zobaczenia!

 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń