MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zmysłoteka – nowa grupa od kwietnia!

William Shakespeare „Hamlet” – retransmisja spektaklu

Opublikowano: 3 marca 2018 Views: 1561 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Happy End – pokaz filmu i dyskusja!

Kiedy: 16 marca (piątek), o godz. 18.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej CSW, Instytut Filozofii UMK oraz Gutek Film zapraszają na pokaz filmu Happy End w reżyserii Michaela Hanekego. Po filmie planowana jest dyskusja z udziałem filozofa, dr. hab. Krzysztofa Abriszewskiego.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 normalny.

 

Zwiastun: 

 

Opis:

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony Happy End to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. Happy End to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert (Elle, Pianistka), Matthieu Kassovitza (Amelia) i Jean – Louis Trintignanta (Miłość).

 

O filmie pisali:

„Happy End” to film błyskotliwy i bezlitosny. Haneke często flirtuje z horrorem i thrillerem i „Happy End” nie jest tu wyjątkiem. Blisko mu do kina gatunkowego – ten gatunek Haneke stworzył sam. Jego mistrzowskiego talentu kompozycyjnego nie da się pomylić z żadnym innym.

The Guardian

Piekielnie inteligentna, mroczna i skłaniająca do przemyśleń refleksja o życiu, śmierci i rodzinie. Haneke w najlepszej formie.

Globe and Mail

Snapchat u Michaela Hanekego jest naprawdę przerażający… „Happy End” w oryginalny – i skuteczny – sposób pokazuje, jak telefony i laptopy wpływają na nasze życie i sposób komunikacji.

NY Times

Prowokacja godna Louisa Buñuela. Duchowy następca Dyskretnego uroku burżuazji.

World on Reel

Tematycznie film wpisuje się w dotychczasowy dorobek Hanekego, jest jednak zaskakująco świeży. To efekt zastosowania czarnego humoru i wrażliwości rodem z thrillera.

Sight and Sound

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń