MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Niebieska grafika, biały napis Master Class zaawansowane dwudniowe szkolenie filmowe z Wiktorem Obrokiem. W centrum grafiki ciemne zdjęcie mężczyzny z kamerą przy oku.

MASTER CLASS – zaawansowane szkolenie filmowe z Wiktorem Obrokiem

Spotkanie filozoficzne z filmem: Perfect Days

Kadr z filmu. Klasa z uczniami - nastolatkami siedzącymi w ławkach. Na pierwszym planie jest nauczyciel, zwrócony w stronę uczniów, przysiadł na ławce. Jeden z uczniów stoi w przejściu między ławkami i wykonuje nasłuchujący gest w stronę nauczyciela. Pozostali uczniowie - 7 osób - siedzi i się uśmiecha.

Opublikowano: 2 kwietnia 2024 Views: 262 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Temat: Film i Edukacja – Piep*zyć Mickiewicza

Kiedy: 9 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
 
Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na nowy cykl pokazów połączonych z dyskusjami. Tematem naszych rozmów z ekspertką dr Aleksandrą Kondrat będą ekranowe oblicza szkoły, wychowawców i uczniów.
 
Jakie diagnozy, stereotypy, problemy czy rozwiązania dotyczące edukacji i nauczycieli przedstawia współczesne kino? Czy film może być źródłem inspiracji dla osób poszukujących skuteczniejszych metod przekazywania wiedzy? Czy kino udziela jakiejś lekcji współczesnym pedagogom? Jak kamera filmowa portretuje pokój nauczycielski i szkolną społeczność? Wraz z naszą publicznością poszukamy odpowiedzi na te pytania.
Do udziału w pokazach i dyskusjach cyklu zachęcamy szczególnie nauczycieli, pedagogów, wykładowców, edukatorów, wychowawców, opiekunów i innych reprezentantów oświaty czy szkolnictwa wyższego. Oczywiście, liczymy także na obecność osób uczących się i studiujących w różnych instytucjach edukacyjnych.
 
 
O filmie:
Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.
W roli ekscentrycznego belfra Dawid Ogrodnik.
 
Po seansie zapraszamy na dyskusję z dr Aleksandrą Kondrat – nauczycielką filozofii, etyki i historii, egzaminatorką maturalną, poszukiwaczką innowacyjnych rozwiązań w edukacji, zwolenniczką fińskiego modelu edukacji.
 
Cykl realizujemy we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim.
 
Zwiastun filmu:

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń