MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

„Na temat”: Czy sztuczna inteligencja zastąpi artystów? Sztuka w...

Upcyklingowe warsztaty modowe na Dzień Matki

Opublikowano: 15 maja 2024 Views: 400 Strona główna

Noc Muzeów w CSW!

Kiedy: 18 maja (sobota), od 12.00 do 24.00

HARMONOGRAM:

12.00Wyprawa w głąb sztuki, Warsztaty rodzinne
Wstęp Wolny! Obowiązują zapisy: 56 610 97 16 lub eduAKCJE@csw.torun.pl
Limit miejsc – 20 osób
Czas trwania: 1,5 godz.

17.00—20.00Warsztaty perfumiarskie: Zapach ekspresji
Na odwiedzających CSW w Noc Muzeów czekać będzie kilka stanowisk wyposażonych w sprzęt i materiały niezbędne do wyprodukowania własnej kompozycji zapachowej do użycia na ciało lub w mieszkaniu. Przygotowana mgiełkę, zamkniętą w odpowiedniej buteleczce, będzie można opatrzyć etykietą z wizerunkiem kojarzącego się z zapachem obrazu z wystawy „Nowa Ekspresja”, a także nadać jej unikatową nazwę, związaną z tytułami prac lub twórczością danego artysty.
Wstęp wolny!
Warsztaty odbędą się w sali audiowizualnej w nowym budynku

18.00Wykład Filipa Pręgowskiego. Nowa Ekspresja w Polsce i na świecie. O triumfie malarstwa w latach 80. XX wieku
Wykład będzie dotyczył zjawiska Nowej Ekspresji, czyli niezależnej sztuki lat 80. XX wieku. Na wystawie w CSW „Znaki Czasu” prezentowane są polskie przykłady twórczości z tego kręgu, w ramach wykładu zaś, prócz omówienia rodzimego kontekstu i wyjątkowych warunków społeczno-politycznych, w których działali polscy artyści, pojawią się także wątki międzynarodowe: niemiecki nurt Neue Wilde, włoska transawangarda i amerykański New Image Painting albo Bad Painting. Będzie mowa o różnych paradoksach Nowej Ekspresji, jak na przykład o tym, że estetyka, która w schyłkowym PRL-u była manifestacją postawy antysystemowej, w Stanach Zjednoczonych przez lewicową krytykę postrzegana była jako wyraz ciągot konserwatywnych, a nade wszystko znakomite pole do sukcesu komercyjnego.
Filip Pręgowski – teoretyk i krytyk sztuki, pracuje w Katedrze Historii Sztuki Nowoczesnej i Pozaeuropejskiej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Naukowo zajmuje się teorią sztuki współczesnej, analizą dyskursu artystycznego i historią krytyki artystycznej. Autor książek i publikacji naukowych dotyczących relacji sztuki i dyskursu artystycznego.
Spotkanie na żywo w Czytelni CSW
Wstęp Wolny!

19.00–20.00Podróż do harmonii dźwięków z Misami dźwiękowymi, hangdrumami i innymi relaksującymi dźwiękami. Sesje poprowadzi Sławek Bogacki / mocbycia.pl
Kawiarnia ZNAKI w CSW
Wstęp wolny!

19.30–20.30Ostatnie oprowadzanie po wystawie NOWA EKSPRESJA
Oprowadzanie po wystawie PLASTER

21.00–22.00Koncert na bity etyczne
Koncert to jednorazowy performance muzyczny, wykorzystujący symbolikę kolorystyczną stosowaną przez duet artystyczny Kijewski/Kocur. W tym przypadku jednak, materią malarską staje się dźwięk interpretowany przez muzyków na podstawie partytury graficznej, stworzonej w oparciu o kolory i myśl konceptualną duetu. Projekt zainspirowany jest w szczególności serią prac wykorzystującą tzw. „bity etyczne”, odnoszących się do relacji między technologią i informatyzacją, a duchowością i symboliką.
Muzycy: Alicja Kochanowicz, Patrycja Pączkowska, Barbara Banasiak, Dominik Panasiuk, Wojtek Zadrużyński i Adam Gwizdała
Bulwar Sztuki. Wstęp Wolny!

21.00 i 22.30 – dwa seanse filmy: Koncert i Fala
Kino Centrum

Dostępne wystawy:
NOWA EKSPRESJA do 19 maja
PLASTER
GABINET / DAS KABINETT / Bulwar Sztuki

 

Księgarnia Sztuki będzie czynna od 16.00 do 24.00 i będzie mieć dla Was niespodziankI:
Rabat na katalogi CSW już od 1 zł do 50%
Rabat na pozostałe książki i albumy – 15%

 

Zapraszamy!

Wstęp Wolny!

 

 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń