MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Historia mody: Pola Negri. Szyk filmowego wampa

Lekcja czytania obrazu: Adolf Ryszka

2023-02-17 - 2023-03-12 Views: 2129 Strona główna, Sztuka, Wystawy, wystawy

Wystawa / Dyplom 2022

Kiedy: 17.02.2023–12.03.2023

Otwarcie wystawy: 17.02.2023, godz. 18.00

Kuratorka wystawy: Katarzyna Adaszewska

Koordynatorki: Matylda Hinc, Paulina Kuhn

 

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów kierunków: malarstwa, grafiki, sztuki mediów i edukacji wizualnej, architektury wnętrz, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, krytyki artystycznej.

Na wystawie pokazane zostaną prace 42 absolwentek i absolwentów Wydziału, reprezentujące różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze. Są one owocem kilkuletniego dojrzewania artystycznego i intelektualnego oraz rezultatem współpracy z merytorycznymi opiekunami. Autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani medalami, nagrodami oraz wyróżnieniami.

W obszarze sztuk plastycznych to Medal im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny oraz Medal Janusza Boguckiego przyznawany przez Radę Programową kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna za najlepszy na kierunku dyplom artystyczny i pracę teoretyczną. Najlepsze prace dyplomowe na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki uhonorowane zostały nagrodami i wyróżnieniami im. doc. Leonarda Torwirta. Na kierunku ochrona dóbr kultury przyznane zostały nagrody i wyróżnienia  im. doc. Jerzego Frycza. Nagrodę im. prof. Jerzego Remera, której fundatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu, przyznano za wybitne prace magisterskie obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce. Przyznano również nagrodę i wyróżnienie im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej za najlepsze prace licencjackie obronione na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce.

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń