MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

SKINAMARINK – wyjątkowy horror na jedynym pokazie specjalnym!

Wyprawa w głąb sztuki: „Tumult w malarstwie lat 1979–1988...

Opublikowano: 7 lutego 2023 Views: 872 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Seans z Psychologią – WIELORYB (pokaz przedpremierowy!)

Kiedy: 12 lutego (niedziela), godz. 17.00
 
Kino Centrum oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii Filmu „Alter-Ego” zapraszają na Seans z Psychologią. Przedpremierowo pokażemy film WIELORYB. Po seansie odbędzie się dyskusja o filmie z udziałem dr Katarzyny Śliwińskiej z Instytutu Psychologii UMK.
 
Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 zł normalny: klik
 
O filmie:

Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.
Film zdobył trzy nominacje do Oscara (najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepsza charakteryzacja/fryzury). Wielka kreacja Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy Requiem dla snu i Czarnego łabędzia.
 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń