MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

seryjni poeci

Zaprosiliśmy Seryjnych Poetów do Czytelni CSW!

okładka książki Arkadiusza Jabłońskiego

Miszmasz w naszej Czytelni!

słuchalnia

Opublikowano: 3 października 2015 Views: 2130 Czytelnia, Sztuka

SŁUCHALNIA – MUZYCZNE ZNAKI CZASU: Karin Hellqvist i Bôłt Records

/ 6.11.2015, piątek, godzina: 19.00  /LabSen CSW

/ 7.11.2015, sobota, godzina: 16.00  /Czytelnia CSW

/ 8.11.2015, niedziela, godzina: 12.00  /Czytelnia CSW
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!
Karin Hellqvist – skrzypce, live electronics
Joakim Sandgren – live electronics
W programie:
Dominik Karski – Certainty’s Flux (2013)
Johan Svensson – Down (2012)
Jenny Hettne – While she was dreaming (2012)
Jesper Nordin – Calm like a bomb (2000)
Joakim Sandgren – lumières noires (2012)
Malin Bång – …när korpen vitnar (2003)
Arturo Fuentes – Lightness (2009) – europejskie prawykonanieOrganizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon”
Kurator: Małgorzata Burzyńska
Partnerzy: CSW „Znaki Czasu” w Toruniu
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Fundacja Muzyczna „Harmonie i Hałasy”
Stowarzyszenie Kwadrofonik
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń, Austriackiego Forum Kultury w Warszawie oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

W odsłonie listopadowej Słuchalnia proponuje dwa oblicza elektroniki w jeden weekend: skandynawską świeżość i polską nostalgię za minioną już (lecz wciąż inspirującą!) wizją przyszłości.

6 listopada Karin Hellqvist, świetna szwedzka skrzypaczka, zagra współczesny skandynawski repertuar na skrzypce z rozbudowaną warstwą elektroniczną. Towarzyszyć jej będzie zaprzyjaźniony kompozytor Joakim Sandgren. Usłyszymy kompozycje napisane w XXI wieku, w większości specjalnie dla Karin, nie tylko przez Joakima. Między innymi prawykonany na Warszawskiej Jesieni 2013 Certainty’s Flux Dominika Karskiego (którego opera Między nimi a wiecznością… otwierała w końcu maja Słuchalnię). Lightness Arturo Fuentesa z Meksyku zabrzmi na koncercie w CSW po raz pierwszy w Europie.

A 7 i 8 listopada o polskiej elektronice eksperymentalnej opowiedzą kuratorzy wydawnictwa Bôlt Records. W sobotę Michał Mendyk i Daniel Muzyczuk w prezentacji Polak melduje z kosmosu przedstawią tworzone w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia ilustracje dźwiękowe do powstających w krajach demokracji ludowej filmów i audycji z lat 50.-80. XX w. związanych z podbojem kosmosu i tematyką science fiction. W niedzielę Michał Libera z Michałem Mendykiem przybliżą proces powstawania utworów w SEPR, sposoby ich zapisu i realizacji, pokażą przykładowe partytury. Umożliwią bliski kontakt z wnętrzem radia – sercem polskiej muzyki elektroakustycznej.

/ 7.11.2015
godz. 16.00, Czytelnia CSW

Michał Mendyk, Daniel Muzyczuk – Polak melduje z kosmosu, czyli skąd się biorą nowe dźwięki
Michał Mendyk – ur. 1981, kiedyś krytyk i publicysta muzyczny, współtwórca magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”. Publikował m.in. w „Dzienniku”, „Przekroju”, „Newsweeku”, „Odrze”, „Ruchu Muzycznym” oraz „Musik Texte”. Prowadził autorskie audycje na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Obecnie kurator i producent muzyczny. Prowadzi autorskie wydawnictwo płytowe Bôłt: New Music in Eastern Europe. www.boltrecords
Daniel Muzyczuk – ur. 1980, absolwent prawa i historii sztuki na UMK, kurator w toruńskim CSW „Znaki czasu”, obecnie kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kurator m.in. projektów „Long Gone” Susan Philipsz, „Poszliśmy do Croatan” (wraz z Robertem Rumasem), „Fabryka” Mariusza Warasa i Krzysztofa Topolskiego, „MORE IS MORE” (wraz z Agnieszką Pinderą i Joanną Zielińską), „Melancholii sprzeciwu” (wraz z Agnieszką Pinderą), „Spojrzeń 2011”, „Dźwięków elektrycznego ciała” (wraz z Davidem Crowleyem) oraz „Prolegomena do nauk ekonomicznych prowadzonych od kuchni. Trzydzieści lat Galerii Wschodniej”. Kurator pawilonu polskiego na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Zwycięzca (z Agnieszką Pinderą) konkursu im. Igora Zabla w 2011 roku. Wykładał na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Członek AICA.
/ 8.11.2015,
godz. 12.00, Czytelnia CSW
Michał Mendyk, Michał Libera – PRES Scores, czyli jak komponować z nowych dźwiękówMichał Libera – ur. 1979, krytyk muzyczny, animator kultury, socjolog (www.patakaind.blogspot.com). Współproducent serii płyt poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia w wydawnictwie Bôłt Records. Regularny współpracownik komuny//warszawa, Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, CSW Zamku Ujazdowskiego, Muzeum Narodowego w Warszawie, Programu II Polskiego Radia. Od roku 2010 redaktor serii muzycznej w wydawnictwie słowo/obraz terytoria. Publikował m.in. w pismach „Glissando”, „Res Publica”, „Kultura Współczesna”, „Recykling Idei”; Kurator Polskiego Pawilonu wyróżnionego na 13-tej Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji.Michał Mendyk – ur. 1981, kiedyś krytyk i publicysta muzyczny, współtwórca magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”. Publikował m.in. w „Dzienniku”, „Przekroju”, „Newsweeku”, „Odrze”, „Ruchu Muzycznym” oraz „Musik Texte”. Prowadził autorskie audycje na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Obecnie kurator i producent muzyczny. Prowadzi autorskie wydawnictwo płytowe Bôłt: New Music in Eastern Europe.

plakat-sluchalnia_listopad-karin-bolt

Plakat do wydarzenia.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń