MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zmysłoteka - Cukiernia

ZRÓB TO Z NAMI: Cukiernia z cyklu ZMYSŁOTEKA

Plakat warsztatów i wykładu Katarzyny Jeżowskiej

PRZEprojekt: POZA AKADEMIĄ | Katarzyna Jeżowska – Strach przed...

Plakat 2. edycji Wolnej Soboty

Opublikowano: 10 kwietnia 2013 Views: 4104 Projekty, Zrób to z nami

WOLNA SOBOTA vol. 2 / Dzień dla kobiet w CSW

27 kwietnia 2013, godz. 15.00-21.00, LabSen / Niecka / Kino Centrum 

Z myślą o wszystkich fajnych kobietach, które chcą się rozwijać i mają wielki apetyt na życie, CSW organizuje WOLNĄ SOBOTĘ – wolną od sprzątania, gotowania, zakupów i innych obowiązków, sobotę dla nas! Prawdziwe święto fajnych kobiet w przestrzeni toruńskiego Centrum Sztuki.

27 kwietnia, w ramach drugiej odsłony WOLNEJ SOBOTY, wszystkie Panie i dziewczęta zapraszamy na szereg wydarzeń, które wiązać się będą z tematem szeroko rozumianej mody. Na początek pasjonatki kulinariów, siostry Kasia i Iza Radomskie, poprowadzą warsztaty pod hasłem „Moda na sushi”, na których będzie można nauczyć się jak w domowym zaciszu, niewielkim nakładem sił i środków, przygotować ten przysmak rodem z Japonii – szczególnie zapraszamy osoby, które nigdy wcześniej nie próbowały przygotowywać sushi w domu.

Wszystkim, którzy nie załapią się na warsztaty, jako alternatywę proponujemy zwiedzenie z przewodniczką wystawy „Cuda niewidy”, poświęconej relacji między dizajnem a sztuką współczesną.

Później zachęcamy do udziału w otwartej dyskusji z udziałem gości, w czasie której – przy kawie, herbacie i ciastkach – będziemy wspólnie zastanawiać się, czy świat może w ogóle istnieć bez mody oraz czy moda rządzi nami czy my nią. Do rozmowy zapraszamy wszystkie Panie&dziewczęta: zarówno te od mody uzależnione, jak i jej zagorzałe przeciwniczki, a także takie, które o modzie wcale nie myślą:)

 

Wśród zaproszonych gości pojawi się projektantka mody Alicja Saar (herzlichwilkommen.pl) blogerka i modelka Małgorzata Piernik (arthistoryformodels.blogspot.com), Dominika Łukoszek, autorka bloga modologia.blox.pl, Aleksandra Derra, filozofka i wykładowczyni gender studies, oraz Magda Wichrowska – filmoznawczyni i dziennikarka.

Wieczorem, w ramach odprężenia, proponujemy bezpłatny seans w Kinie Centrum, w czasie którego pokazany zostanie film „Coco Chanel” – fabularyzowana biografia jednej z największych projektantek wszech czasów.

Zapraszamy do spędzenia WOLNEJ SOBOTY razem z nami!

 

Program szczegółowy:

15.00 – 16.30 – „Moda na sushi”: warsztaty przygotowywania sushi dla początkujących, prowadzone przez siostry Kasię i Izę Radomskie – autorki bloga Paleta Smaku (Niecka – wejściówki: 10 zł, zapisy w recepcji lub rezerwacja telefoniczna pod nr 56 610 97 18, liczba miejsc ograniczona!)

15.00 – 16.30 – dziewczyńskie oprowadzanie po wystawie „Cuda niewidy” (wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod nr 56 610 97 16 lub zgłoszenia mailowe na adres eduakcje@csw.torun.pl)

17.00 – 19.00 – otwarta dyskusja z udziałem zaproszonych gości na temat „Kobieta czy moda – kto tu rządzi?”

(LabSen – wstęp wolny).

19.00 – 21.00 – pokaz filmu „Coco Chanel” (Kino Centrum – wstęp wolny)

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń